Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Strażnicy  miejscy zareagowali na wykroczenie, a ujęli sprawcę przestępstw

W dniu 27 sierpnia 2018 w Kętach patrol Straży Miejskiej ujął 22 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, który wsiadł za kierownicę samochodu posiadając cofnięte uprawnienia do kierowania oraz zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 12.00, kiedy funkcjonariusze Straży Miejskiej pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego w Kętach. Pilnując ładu i porządku zauważyli kierującego samochodem marki VW Polo, który zaparkował w miejscu wyłączonym z ruchu drogowego. W trakcie podjętych wobec sprawcy wykroczenia czynności strażnicy ustalili, że jest to 22 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, który posiada cofnięte uprawnienia do kierowania oraz zakaz kierowania orzeczony przez oświęcimski sąd. W związku z powyższym na miejsce wezwali policjantów z Komisariatu Policji w Kętach, którzy przejęli 22 – latka.

Za kierowanie pojazdem z cofniętymi uprawnieniami mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności , natomiast za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.