Akcja „Wakacyjne powroty 2018”. Policjanci apelują o rozsądek na drodze

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku, wiąże się powrotami z wypoczynku. Aby jednak po-prawić stan bezpieczeństwa i w porę reagować na ewentualne utrudnienia, w miejscach szczególnego natężenia ruchu lub w miejscach, gdzie dochodzi do poważniejszych zdarzeń drogowych będą pełnić służbę policjanci.

Funkcjonariusze w ramach akcji Wakacyjne powroty 2018 w dniach od 31sierpnia do 2 września 2018 podczas służby na drogach będą sprawdzać prędkość, trzeźwość kierowców, czy kierowcy i ich pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a najmłodsze dzieci są przewożone w fotelikach. W sposób zdecydowany będą również reagować wobec sprawców wykroczeń zagrażających bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy więc do wszystkich wracających z wakacji o ostrożność i rozsądek podczas jazdy. Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to taki, który przewiduje sytuacje na drodze, a podczas jazdy kieruje się rozsądkiem. Lepiej więc wyjechać trochę wcześniej, aby dojechać spokojnie i bezpiecznie do domu, niż wybierać się w podróż powrotną w pośpiechu łamiąc przepisy, dodatkowo wykazując się brakiem kultury na drodze.