Chełmek. Nietrzeźwy kierowca posiadający dwa zakazy kierowania został wyeliminowany z ruchu drogowego  przez ratownika  medycznego

W dniu 25 sierpnia 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku (woj. małopolskie) , z rąk ratownika medycznego będącego po dyżurze, przejęli nietrzeźwego kierowcę, posiadającego dwa zakazy kierowania. Mieszkaniec Chełma Śląskiego (woj. śląskie), wsiadł za kierownicę mając dwa zakazy kierowania oraz trzy promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór około godziny 19.30 na ulicy Oświęcimskiej w Gorzowie. 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia, na co dzień pracujący jako ratownik medyczny, zauważył samochód marki Skoda, który uderzył w bariery znajdujące się przy ulicy, a następnie nie zatrzymując się pojechał dalej. Mężczyzna od razu domyślił się, że kierowca skody może być nietrzeźwy, więc pojechał za nim. Tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Śląską w Chełmku kierujący skodą zatrzymał się z uwagi na włączone na sygnalizatorze czerwone światło. Ten właśnie moment wykorzystał ratownik. Błyskawicznie podbiegł do drzwi auta, a kiedy potwierdził, że kierowca jest pijany wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając nietrzeźwemu dalszą jazdę. Następnie powiadomił Policję. Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 51 – letni mieszkaniec Chełma Śląskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał już dwa zakazy kierowania, orzeczone przez sądy w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.