27 października odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi powiatowej nr 1868K ul. Oświęcimskiej w Wilczkowicach w zakresie budowy chodnika od skrzyżowania z ul. Podlaską do wjazdu przy posesji 67”. W odbiorze zadania uczestniczyła członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak.

Inwestorem zadania była Gmina Brzeszcze, w celu budowy chodnika przejęła od Powiatu Oświęcimskiego czasowy ​zarząd nad odcinkiem drogi Oświęcimskiej. – W ramach zadania inwestycyjnego wybudowano chodnik o długości 176 mb. Celem realizacji zadania było polepszenie infrastruktury technicznej, poprawa bezpieczeństwa pieszych poruszających się wzdłuż drogi powiatowej o intensywnym ruchu, podniesienie estetyki przestrzeni publicznej – mówi Ewa Pawlusiak.

Wartość inwestycji to około 180 tys. zł, a środki na jej finansowanie pochodzą w całości z budżetu Gminy Brzeszcze. Wykonawcą robót była firma FHUP Drog-Bit Konrad Odrzywołek z Tenczynka.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.