Zaborze. Kolejny kierowca dostał ataku epilepsji za kierownicą. Uderzył w dwa samochody.

W dniu 22 sierpnia 2018 w Zaborzu doszło do kolizji drogowej, którą spowodował 36 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault dostał ataku epilepsji, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uszkodził dwa zaparkowane przed jedną z posesji samochody.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 07.00 w Zaborzu na ulicy Porębskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci 36 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując samochodem marki Renault dostał ataku epilepsji w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w dwa zaparkowane przed jedną z posesji samochody: opla zafirę oraz daewoo lanos, a następnie wjechał na łąkę. W wyniku kolizji mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała, jednakże został przewieziony do szpitala z uwagi na chorobę, która dała o sobie znać za kierownicą.

Do zdarzenia doszło około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Zatorską i Chemików, które stanowią fragment biegnącej przez Oświęcim DK 44. Gdyby atak choroby nastąpił kilka sekund później, już na drodze krajowej, konsekwencje zdarzenia z pewnością byłyby dużo poważniejsze.