Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Utrudnienia w ruchu drogowym  w dniu 7 sierpnia 2018 w związku z wyścigiem kolarskim 75. TOUR DE POLOGNE

W dniu 7 sierpnia 2018 przez powiat oświęcimski przejedzie IV etap wyścigu kolarskiego 75. TOUR DE POLOGNE UCI World TOUR 2018.

Sart nastąpi w Jaworznie, a meta w Szczyrku. Wjazd kolarzy na teren powiatu oświęcimskiego od strony Chełmu Śląskiego, przez Most Galicyjski w Chełmku, drogą wojewódzką nr 780, planowany jest około godziny 12.45. Następnie trasa wyścigu poprowadzi w kierunku Oświęcimia ulicami: Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach. W Oświęcimiu wyścig przejedzie ulicami Konopnickiej, Powstańców Śląskich ,Wyzwolenia, Kolbego do Rajska, aż do ulicy Wilamowickiej w Rajsku. Następnie wyścig przejedzie przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze wjadą już na teren województwa śląskiego i skierują się do Hecznarowic, po czym ponownie wjadą na teren powiatu oświęcimskiego, ulicami Kolbego i Partyzantów w Kętach, kierując się do Kobiernic woj. śląskie, gdzie opuszczą nasz powiat.

W związku z powyższym w dniu 7 sierpnia br. od godziny 12.30 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany. Apelujemy do kierowców , aby w czasie trwania wyścigu skorzystali z dróg alternatywnych, co pozwoli na uniknięcie nieplanowanego postoju.