Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Policjanci i kierowcy współpracują w zakresie eliminowania nietrzeźwych z dróg

Podczas ubiegłego weekendu z dróg powiatu oświęcimskiego zostali wyeliminowani czterej nietrzeźwi uczestnicy. O dwóch przypadkach, zagrażającego bezpieczeństwu w ruchu drogowym stylu jazdy na „podwójnym gazie”, informowali inni kierujący.

W dniu 28 lipca 2018 o godzinie 09.40 w Chełmku patrolując ulicę Przemysłową policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na motocyklu 40 – letniego mieszkańca Chełmka. Badanie stanu trzeźwości motocyklisty wykazało 1,53 promila alkoholu. O godzinie 09.55 w Nowej Wsi na ulicy Jana Kantego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Nowej Wsi wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 1,99 promila alkoholu. O godzinie 15.30 w Brzeszczach, mieszkanka Gminy Oświęcim, jadąca na motorowerze ulicą Ofiar Oświęcimia zauważyła podejrzane manewry, które wykonuje kierowca VW Golfa. O swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformowała Policję. We wskazany przez kobietę rejon błyskawicznie udali się policjanci, którzy zatrzymali kierowcę golfa do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło spostrzeżenie motorowerzystki. 40 – letni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,40 promila alkoholu.

W nocy z 28/29 lipca 2018 o godzinie 23.50 anonimowy kierujący powiadomił, że ulicą Mickiewicza w Brzeszczach samochodem marki audi A4 najprawdopodobniej jedzie nietrzeźwy kierowca. Policjanci błyskawicznie namierzyli auto, a następnie zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie stanu trzeźwości 58 – letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego wykazało 2,62 promila alkoholu.

Na podziękowania zasługują uczestnicy ruchu drogowego, którzy powiadomili Policję o podejrzeniu, że za kierownicą może siedzieć pijany kierowca. Dzięki ich reakcji zagrożenie ze strony nietrzeźwych zostało w porę wyeliminowane.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.