Oświęcim. Osoby, które zauważą psy zarejestrowane na zdjęciach z monitoringu, proszone są o powiadomienie służb

Oświęcimscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie od mieszkańców Gminy Oświęcim o przypadkach ataku na zwierzęta gospodarskie, przez dwa najprawdopodobniej dziko żyjące psy. Ze zgłoszenia wynikało, że psy rasy mieszanej, opisywane jako husky bądź owczarek niemiecki, w czerwcu br. dokonały ataku na zwierzęta gospodarskie w Grojcu, gdzie zagryzły kozę i króliki. Do podobnego zdarzenia doszło w Polance Wielkiej, gdzie psy zaatakowały kozę pasącą się na łące, natomiast w zeszłym tygodniu pojawiły się w Porębie Wielkiej, gdzie zagryzły kilka kóz.

W związku z powyższym apelujemy o natychmiastowe powiadomienie Policji w przypadku napotkania psów, których wizerunek został utrwalony na zdjęciach z monitoringu znajdującego się na terenie jednej z posesji w Zaborzu. Zgłoszenia możemy dokonać dzwoniąc do oświęcimskiej komendy pod numer telefonu 33 847 52 80 lub numer alarmowy 997.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.