Kęty. Policjanci ustalili właściciela znalezionego tabletu. Okazał się nim - przebywający już w Londynie - obywatel Włoch.

Kęccy policjanci otrzymali podziękowania od włoskiego turysty, który podróżując po Polsce zgubił tablet. Tablet został znaleziony przez pasażera busa i przekazany Policji, która ustaliła właściciela tego sprzętu.

Kilka tygodni temu w Komisariacie Policji w Kętach zjawił się mieszkaniec Bielan (gm. Kęty), który przekazał policjantom tablet. Jak wynikało z relacji mężczyzny znalazł to urządzenie w busie jeżdżącym na trasie Bielsko-Biała – Kraków. Policjanci przyjęli sprzęt a po sprawdzeniu jego numerów okazało się, że w bazie danych nie widnieje jako utracony w wyniku kradzieży. Tablet miał zatem trafić do biura rzeczy znalezionych, ale przed tym policjanci spróbowali ustalić właściciela zguby. Nie było to takie proste gdyż urządzenie posiadało zabezpieczenia dostępu do zawartych w nim danych. Komunikat o znalezieniu tabletu trafił do lokalnych mediów. Kiedy i to rozwiązanie nie przyniosło efektu, jeden z dyżurnych kęckiego komisariatu postanowił wykorzystać ostatnią możliwość. Skontaktował się krajowym przedstawicielem producenta tabletu, gdzie uzyskał informacje, że został on zakupiony za granicą. W związku z tym wysłał kolejną wiadomość tym razem do producenta w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a następnie w Irlandii, z prośbą o podanie adresu e-mail do osoby, która kupiła sprzęt. Kiedy funkcjonariusz uzyskał adres e-mail napisał wiadomość bezpośrednio do właściciela. Odpowiedź z potwierdzeniem zagubienia tabletu nadeszła bardzo szybko, od przebywającego już w Londynie obywatela Włoch.

Wraz z podziękowaniami wloski turysta przesłał informację, że sprawę kradzieży - jak wówczas sądził - zgłosił w Komisariacie Policji w Jasienicy (woj. śląskie). Niestety nie znał numerów identyfikacyjnych utraconego przedmiotu (tablet nie został zatem wprowadzony do policyjnej bazy danych). Kęcki dyżurny skontaktował się więc z prowadzącym sprawę funkcjonariuszem z KP Jasienica w konsekwencji czego tablet trafił do tamtejszej jednostki Policji i już wkrótce zostanie przekazany właścicielowi


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.