Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu awansowała z miejsca dwudziestego na miejsce 13-ste wśród najlepszych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w ogólnopolskim rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018!

Jesteśmy niezmiernie dumni, że udało nam się wspiąć o siedem pozycji w tak prestiżowym rankingu. Na ten fantastyczny wynik złożyła się praca bardzo wielu osób m.in.: władz Uczelni, pracowników administracyjnych i dydaktycznych, a także studentów – podkreślają na oświęcimskiej Uczelni.

Ranking perspektyw jest przygotowywany na podstawie analizy dużej liczby wskaźników uporządkowanych według 6 kryteriów: prestiżu, pozycji rynkowej absolwentów, siły naukowej, innowacyjności, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia. Nad prawidłowością i rzetelnością procedur sporządzania rankingu czuwa Kapituła składająca się z reprezentantów znaczących środowisk akademickich i zatrudniających absolwentów uczelni. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, b. ministra nauki i informatyzacji.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.