Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  Dealer narkotykowy odpowie za posiadanie  i rozprowadzanie amfetaminy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem 96 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zakończyli postępowanie wobec 28 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających.

Oświęcimscy policjanci wpadli na trop dealera w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, iż 28 – latek trudni się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Oświęcimia. Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przystąpili do działania. Przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym ujawnili woreczek z zawartością białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina, z której można było sporządzić ponad 170 porcji narkotyku. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności policjanci zebrali dowody potwierdzające, że 28 – latek trudnił się rozprowadzaniem narkotyków. Miał kilku stałych klientów, którym regularnie dostarczał środki odurzające, inkasując za nie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Policjanci postawili podejrzanemu jeden zarzut posiadania oraz 98 zarzutów udzielenia środków odurzających innej osobie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.