Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Policjant i strażnik miejski ścigali nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W dniu 24 czerwca 2018 w Kętach patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej, po krótkim pościgu zatrzymał 26 – letniego mieszkańca Bielska Białej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2 promile alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania. Kiedy „pijany rajd” został dostrzeżony, nietrzeźwy, chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, zdecydował się na ucieczkę, czym dopuścił się kolejnego poważnego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Policjant Komisariatu Policji w Kętach oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kętach pełnili wspólną służbę w rejonie ulicy Krakowskiej / DK 52/ w Kętach . Tuż po godzinie 5.00 dostrzegli samochód marki Alfa Romeo, którego styl jazdy mógł sugerować, że kierowca może być nietrzeźwy. W związku z powyższym policjant dał kierującemu sygnał do zatrzymania się. Niestety mężczyzna zamiast zjechać na pobocze przyspieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów okazało się, że kierowca alfy po pokonaniu ronda z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego auto wypadło z jezdni. Wtedy mężczyzna pozostawił uszkodzony pojazd oraz siedzącego w nim znajomego i zaczął uciekać pieszo. Został jednak błyskawicznie zatrzymany. Badanie 26 – latka wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.