Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Grojec. Konsekwencje nietrzeźwej jazdy skuterem

W dniu 24 czerwca 2018 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzili czynności w sprawie 55 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, który wywrócił się jadąc skuterem. Po badaniu stanu trzeźwości szybko okazało się, co było przyczyną utraty równowagi. Motorowerzysta wsiadł na skuter mając w organizmie 1,70 promila alkoholu.

Wczoraj po południu oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni o kierowcy skutera, który wywróci się na ulicy Kółkowej w Grojcu. Na miejsce natychmiast pojechali ratownicy medyczni i policjanci. W trakcie czynności na miejscu okazało się, kierujący motocyklem 55 – letni mieszkaniec Grojca kierował pojazdem mając w organizmie 1,70 promila alkoholu, co było bezpośrednią przyczyną utraty kontroli nad pojazdem, a następnie upadku. W wyniku zdarzenia motorowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, lecz w związku z przestępstwem którego się dopuścił policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.