Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci udzielali pierwszej pomocy nastolatce upojonej alkoholem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują osób, które udostępniły alkohol 14 – letniej mieszkance Gminy Oświęcim. Upojonej alkoholem nastolatce pierwszej pomocy udzielili policjanci, po czym przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.

W nocy z 9/10 czerwca 2018 tuż przed godziną 01.00 oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej , młodej kobiecie, leżącej przy ulicy Rowerowej w Zaborzu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Funkcjonariusze szybko odnaleźli nieprzytomną nastolatkę, udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że jest to 14 – letnia mieszkanka Gminy Oświęcim. O zdarzeniu została powiadomiona matka nieletniej. Policjanci ustalili również, że w szpitalu stan 14 – latki się poprawił i odzyskała ona przytomność. W powyższej sprawie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich nieletnia uzyskała, a także spożywała alkohol.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich spożywanie alkoholu przez osobę niepełnoletnią jest przejawem demoralizacji, w związku z tym policjanci po przeprowadzeniu postępowania materiały w powyższej sprawie przekażą do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.