Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie sportowe na Ziemi Oświęcimskiej. Już w sobotę (16 czerwca) miłośnicy biegania spotkają się w Oświęcimiu, by wziąć udział w biegu ulicznym Run4Life. Nowością tegorocznej edycji był Challenge biegowy, w którym wzięła udział młodzież ze szkół prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Uczniowie od lutego rywalizowali ze sobą pokonując kolejne kilometry. Zainteresowanie wyzwaniem biegowym przerosło oczekiwanie organizatora, a po zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się grupa z Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach. Organizatorem wydarzenia jest Powiat Oświęcimski wspólnie z Fundacją Peace Festival. Challenge biegowy Run4Life został objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

– Tegoroczny Challenge biegowy, mówiąc nieskromnie, zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Odzew był bardzo duży. W trakcie rywalizacji musieliśmy zmienić serwer na większy, aby aplikacja działała płynnie, a uczestnicy mogli śledzić wyniki na bieżąco. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie – mówi Marcin Magiera, producent Biegu Ulicznego Run4Life.

Zwycięzcy otrzymają dwudniowe karnety na tegoroczną edycję Tauron Life Festival Oświęcim 2018.

W klasyfikacji grupowej najlepsza okazała się drużyna: KET/LP/11/3/Wyspian, do której trafi 50 karnetów. W klasyfikacji indywidualnej mamy 6 zwycięzców:

  1. Marc070
  2. Maniek71
  3. Sylwiak
  4. Magerskull
  5. KoperTeam88
  6. Kacha

Gratulujemy!

Więcej na: http://www.run4life.pl/

(NM)