Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 

Kobiety w dzisiejszych czasach coraz odważniej mówią o swoich intymnych problemach. Nie wstydzą i nie boją się poruszać tematów, które wcześniej były uznawane za tabu. Medycyna estetyczna tylko im w tym pomaga, ponieważ udostępnia narzędzia, za pomocą których, mogą rozwiązać swoje problemy. Nietrzymanie moczu to przypadłość często związana z przebytym porodem, więc dotyka kobiety w każdym wieku. Mięśnie pochwy, które są bardzo elastyczne, po porodzie ulegają rozciągnięciu i nie są w stanie same wrócić do poprzedniego kształtu. Kobiety w okresie menopauzalnym również mają problem z elastycznością pochwy.

Kiedy zgłosić się do specjalisty?

Nietrzymanie moczu to nie jest jedyny problem z jakim zmagają się kobiety. Nawet jeśli nie mają z tym kłopotów, to skarżą się na niesatysfakcjonujące życie intymne. Rozluźnione mięśnie pochwy nie pozwalają im cieszyć się ze zbliżeń z partnerem, który również odczuwa dyskomfort partnerki. Ten wstydliwy, ale też bardzo przykry aspekt życia może mieć duży wpływ na relacje między partnerami. Dlatego warto zadbać nie tylko o swoje zdrowie, lecz także przyjemności, jakie może dać nam nasze ciało. Ćwiczenie mięśni Kegla nie zawsze przynosi satysfakcjonujące efekty, szczególnie, jeśli mięśnie są bardzo rozluźnione. Wtedy najlepiej zgłosić się specjalisty, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie, czyli laserowe obkurczanie pochwy.

Laser Femilift jest najlepszym rozwiązaniem

Laser Femilift to najnowsza i najlepsza metoda, aby poradzić sobie z rozluźnionymi mięśniami pochwy. Każda kobieta po 25. roku życia może zgłosić się do specjalisty, żeby pomógł jej rozwiązać ten problem (http://klinikamiracki.pl/zabieg/femilift-obkurczanie-pochwy/). Laser Femilift to nowa metoda, która na razie nie jest dostępna w każdej klinice. Jej ekskluzywność polega na tym, że zabieg może wykonać tylko lekarz ginekolog, który posiada certyfikat medycyny estetycznej. Dlatego bardzo ważne, aby dobrze wybrać specjalistę. Pacjentki po zabiegu mogą od razu wrócić do swojego codziennego trybu życia, jednak powinny zachować pewną ostrożność. Specjaliści z Kliniki Miracki zalecają, aby przez tydzień nie używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej przez taki sam okres. Dodatkowo, na czas gojenia należy zaprzestać gorących kąpieli oraz wizyt w saunie.

Zabieg laserem Femilift

Głównym celem zabiegu jest obkurczenie mięśniówki pochwy oraz namnożenie włókien kolagenowych, które przywrócą pochwie elastyczność i naturalną sprawność. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, lekarze zalecają wykonanie trzech zabiegów z miesięcznymi odstępami. Jeśli pacjentki sobie zażyczą, to po pewnym czasie można wykonać zabieg przypominający. Zabieg wykonywany laserem jest bezinwazyjny, ponieważ specjalista operuje głowicą, która pracuje tylko światłem. Przez to tkanki, które otaczają poprawiany obszar, są nienaruszone. Laser również przyspiesza gojenie, ponieważ pobudza tkanki do regeneracji. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i trwa maksymalnie godzinę. Kobiety, które chciałyby poddać się laserowemu obkurczaniu pochwy, powinny mieć aktualną cytologię. Zabiegu laserem nie wykonuje się podczas miesiączki.

Aby dowiedzieć się więcej o laserze Femilift oraz tym, jak może poprawić komfort życia intymnego, sprawdź:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/femilift-obkurczanie-pochwy/