Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Radocza pow. wadowicki. Na urlopie interweniował wobec nietrzeźwego pieszego

Policjanci codziennie podejmują interwencje wobec osób, które będąc pod mocnym wpływem alkoholu, lekceważąc własne bezpieczeństwo, a także zagrażając bezpieczeństwu innych, pieszo wracają do domu. Czasem zdarza się jednak, że w drodze do celu zasypiają w przeróżnych miejscach, nie zwracając na uwagi na zagrożenie. W takich przypadkach bezcenna jest reakcja świadomych zagrożenia osób postronnych, które reagując zapobiegają tragicznym skutkom bezmyślności.

W dniu 9 maja 2018 z taką sytuacją miał do czynienia, przebywający na urlopie policjant Ogniwa Patrolowo - interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji. Tuż po godzinie 9.00 jadąc swoim samochodem uczęszczaną trasą DK 28, która prowadzi z Zatora do Wadowic, w Radoczy zauważył leżącego na poboczu drogi mężczyznę. Funkcjonariusz zareagował błyskawicznie. Bezpiecznie zatrzymał pojazd, a następnie podbiegł do leżącego, w celu udzielenia pomocy i sprawdzenia powodu dla którego mężczyzna znalazł się tak blisko jezdni. Po sprawdzeniu funkcji życiowych, okazało się, że mężczyzna oddycha i nie posiada żadnych obrażeń ciała, a powodem dla którego spał w takim miejscu był nadmiar spożytego alkoholu. Jak się okazało mężczyzna chciał jeszcze przemierzyć pieszo drogą kilka kilometrów do miejscowości Woźniki, gdzie mieszkał. Policjant powiadomił wadowicką Policję, a następnie przekazał nietrzeźwego 50 – latka pod opiekę patrolu który przyjechał na miejsce.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.