Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

10 maja w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu wręczono nagrody laureatom etapu regionalnego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Patronat regionalnie nad konkursem objął Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec. W konkursie wzięło udział 169 uczniów z 7 szkół powiatu oświęcimskiego.

Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością. Promuje wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz utrwala wiedzę na temat czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych tj. I grupa – klasy 0-III i II grupa – klasy IV-VII. Przy ocenie prac komisja konkursowa wzięła pod uwagę zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

Podczas uroczystości starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, zastępca dyrektora KRUS Oddziału Regionalnego w Krakowie Sebastian Mucha oraz kierownik placówki terenowej KRUS w Oświęcimiu Urszula Hudzik wręczyli nagrody i dyplomy laureatom konkursu, które ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz sponsorzy: Rodzinny Park Rozrywki – Energylandia w Zatorze oraz Park Rozrywki – Zatorland w Zatorze.

Laureatami etapu regionalnego VIII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” zostały:

I grupa wiekowa: I miejsce – Martyna Kruczała –ZSP nr 1 w Osieku

II miejsce – Emilia Bogunia – ZSP w Głębowicach

III miejsce – Eliza Pawlik – ZSP w Podolszu.

Wyróżnienie – Gabriela Trojak – ZSP w Głębowicach

Wyróżnienie – Noemi Chwierut – SP w Babicach

II grupa wiekowa: I miejsce – Magdalena Pawlik – ZSP w Podolszu

II miejsce – Gabriela Tlałka – SP nr 2 w Osieku

III miejsce – Natalia Kozak – ZSP w Podolszu

Wyróżnienie: Magdalena Zygmunt – SP nr 1 w Polance Wielkiej

Wyróżnienie: Sara Bielecka – ZSP w Bulowicach

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.