Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 W Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie, podczas którego marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa przekazali samorządom umowy na zakup nowych autobusów i parkingi Park and Ride. Łączna wartość tych projektów to ponad 91 mln zł, z czego prawie 68 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W przypadku Oświęcimia kwota unijnego dofinansowania na zakup 20 autobusów i budowę centrum przesiadkowego Park and Ride w rejonie dworca PKP to 32,3 mln zł. Oświęcim reprezentował prezydent Janusz Chwierut oraz Bożena Fraś, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

 

 

Fot. MUM Kraków

 Umowy na autobusy i parkingi w Małopolsce Zachodniej to kolejne, m. in. po Krakowie, Tarnowie czy Sądecczyźnie, unijne inwestycje, które usprawnią transport w regionie.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.