Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Dziś wspólnie z Fundacją Peace Festival ogłosiliśmy 6. Edycję Biegu Ulicznego, który odbędzie się w 16 czerwca. Od tegorocznej edycji Bieg Uliczny będzie nosił nową nazwę – Run 4 Life. Dodatkowo przedstawiliśmy nową odsłonę rywalizacji sportowej zainicjowanej w minionym roku – Challenge Biegowy. Zaadresowany jest on do uczniów szkół w powiecie oświęcimskim. Powiat Oświęcimski jest głównym partnerem wydarzeń sportowych w ramach TLFO.

TLFO to wielkie muzyczne emocje i ogromna dawka pozytywnej energii, również w sportowym wydaniu. Wszystko w imię prostych zasad:​ life, peace, music​. W tym roku, już po raz szósty, zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału w biegu ulicznym​ Run 4 Life. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdził jego ambasador, Robert Korzeniowski, z którym na starcie spotkamy się po raz piąty w historii festiwalu! Po raz trzeci będzie nam towarzyszyć także nasza wyjątkowa ambasadorka – trenerka gwiazd ​Ada Palka .

Zapisy już ruszyły! Dołącz do nas na run4life.pl/bieg/

Podobnie jak w roku poprzednim, trasy biegu poprowadzą uczestników ulicami Osiedla Zasole. W organizację wydarzenia ponownie włączyło się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, dzięki czemu jednym z etapów Run 4 Life będzie „Odcinek Pamięci”, którego trasa biegnie wzdłuż Miejsca Pamięci.

Niezmienne pozostają dystanse:
● Bieg na rolkach – ​ start godz. 10.00, limit czasu – 25 min
● Bieg rodzinny – ​ start godz. 10.00, limit czasu – 25 min
● Bieg główny 10 km​ , start godz. 10.30, limit czasu – 80 min
● Bieg Life – 5 km​ , start godz. 10.30, limit czasu – 80 min

Więcej szczegółów na stronie​ www.run4life.pl​

Głównym partnerem wydarzeń sportowych Tauron Life Festival jest Powiat Oświęcimski.