Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Od 9 do 11 lutego 2018 r. odbył się plener fotograficzny realizowany w ramach projektu „Nasze dziedzictwo – nasza przyszłość”. Uczestnicy wyprawy, w trakcie pobytu w Słowacji, odwiedzili m.in. Czadcę, Čičmany, Žilinę, Rajeckę Leśną i Starą Bystricę. Plener był kontynuacją warsztatów fotograficznych, które teoretycznie przygotowały uczestników do wykonywania fotografii obiektów, przyrody oraz ludzi.

Uczestnicy pleneru z Polski i Słowacji poznawali w praktyce tajemnice obsługi sprzętu fotograficznego – jak dobrze ustawić czas, czułość, przesłonę, balans bieli, czym jest kontekst i plan, by wykonać dobre zdjęcia. Tak powstałe fotografie zostaną wykorzystane do wykonania pamiątkowego albumu, zorganizowania dwóch wystaw oraz druku kalendarzy.

Cieszę się, że Powiatowi Oświęcimskiemu udało się pozyskać zewnętrzne środki finansowe, by rozwijać talenty fotograficzne mieszkańców naszego Powiatu, promować kulturę i przyrodę, a przy okazji integrować się i poznawać Słowaków – mówi członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Ewa Pawlusiak.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.