Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Silny wiatr związany z przechodzącym nad Polską orkanem „Grzegorz” nie ominął Powiatu Oświęcimskiego. W miniony weekend druhowie z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu interweniowali aż 93 razy.

Łącznie na terenie Powiatu Oświęcimskiego zostało uszkodzonych 9 dachów w budynkach mieszkalnych (Polanka Wielka, Osiek, Grojec, Przecieszyn, Graboszyce i Brzeszcze) oraz 3 dachy w budynkach gospodarczych (Graboszyce i Polanka Wielka).

24 gospodarstwa domowe w gminie Osiek nadal pozbawione są energii elektrycznej. Przewidywany termin przywrócenia dostarczania energii elektrycznej dziś ok. 12.00 w dniu dzisiejszym.

Dziękuję wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo za sprawną akcję i pomoc. Dziękujemy za pełną gotowość do niesienia pomocy oraz konsekwencje w działaniu na rzecz innych, a także odwagę i niezłomność z jaką stajecie do walki o bezpieczeństwo i życie ludzi – mówi starosta Zbigniew Starzec.

(foto: PSP)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.