Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci rozliczają oszusta - „konesera” drogich trunków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji rozliczają 33 – letniego mieszkańca Gminy Zator, podejrzanego o oszustwa na szkodę sklepów. Sprawca, podczas robienia zakupów w supermarketach wybierał drogie, markowe alkohole, a następnie przeklejał kody kreskowe, które zdejmował z tańszych trunków.

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali w jednym z oświęcimskich supermarketów, w związku ze zgłoszeniem pracowników ochrony, o ujęciu klienta, który chciał kupić drogi alkohol płacąc za niego kilkadziesiąt złotych mniej. W trakcie czynności na miejscu, policjanci ustalili, że mężczyzna wyszukiwał butelek z drogimi alkoholami, a następnie naklejał na nie kody kreskowe z alkoholi znacznie tańszych. W związku z powyższym mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Podczas przeszukania jego domu policjanci odnaleźli kilka butelek markowych alkoholi z przeklejonymi kodami kreskowymi, co może świadczyć o tym , że podejrzany w podobny sposób oszukał kilka innych sklepów. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono już dwa zarzuty oszustwa, natomiast policjanci ustalają kolejne sklepy które „odwiedził” mężczyzna.

Swoim działaniem podejrzany dopuścił się oszustwa mniejszej wagi, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności, bądź karze do 2 lat pozbawienia wolności.