Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  „Dzień Odblasków 2017” w Mikołajki. Policjanci,  wręczali odblaskowe prezenty

W dniu 6 grudnia 2017, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, w ramach „Dnia Odblasków 2017”, zainicjowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, podczas spotkań z dziećmi oraz służby na drogach powiatu oświęcimskiego, wręczali opaski odblaskowe. Funkcjonariusze informowali o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, a także sposobie w jaki je należy zakładać.

Celem działań było zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Kolejnym elementem akcji, skierowanym do najmłodszych, jest ogólnopolski konkurs dla przedszkoli, na projekt odblasku, który został ogłoszony 6 grudnia 2017 roku.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują do wszystkich pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Ten, niezwykle ważny, mający wpływ na bezpieczeństwo nawyk, należy szczególnie wyrabiać u dzieci od najmłodszych lat.