Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Areszt dla kolejnego sprawcy znęcania w rodzinie

W dniu 3 grudnia 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 67 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, który groził swojej żonie siekierą. Trzy dni później mężczyzna, już jako podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne oraz groźby karalne, trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął mieszkaniec Gminy Kęty. Ze zgłoszenia wynikało, że agresor groził kobiecie siekierą. Policjanci błyskawicznie dotarli pod wskazany adres, gdzie zachowując względy bezpieczeństwa, obezwładnili 67 – latka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.
W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna od ponad pół roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną, a podczas niedzielnej awantury, aby ją zastraszyć użył siekiery. Na podstawie zebranych dowodów zostały mu postawione zarzuty. Wczoraj podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, a następnie do sędziego, który orzekł wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia podejrzany trafił do jednego z aresztów śledczych.

Policjanci podejmując czynności mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać, pamiętając, że „siłą sprawcy jest strach ofiary”. Kiedy przemoc zostaje ujawniona, bardzo często jej sprawca, obawiając się konsekwencji karnych zmienia swoje postępowanie. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.