Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Pod opieką policjantów senior bezpiecznie dotarł do domu

W dniu 14 lutego 2018 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, pomogli seniorowi wrócić do domu. 80 – letni mieszkaniec Oświęcimia wywrócił się na chodniku, lecz dzięki zgłoszeniu i szybkiej interwencji policjantów mężczyzna szybko i bezpiecznie dotarł do domu.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 21.00, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji, został powiadomiony przez mieszkańca Oświęcimia o mężczyźnie leżącym w pobliżu jednego z bloków przy ulicy Bema w Oświęcimiu. Na miejsce błyskawicznie podjechali policjanci odnaleźli mężczyznę, którym okazał się 80 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Jak ustalili funkcjonariusze, starszy pan zasiedział się u znajomych, a następnie wracał do domu pieszo. Znajdując się na chodniku przy ulicy Bema nagle stracił równowagę i upadł. W wyniku upadku senior nie doznał żadnych urazów, w związku z tym został przewieziony kilka ulic dalej do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę żony.

W tym przypadku dzięki zgłoszeniu senior szybko uzyskał pomoc w kłopotliwej sytuacji. W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie i zgłaszanie przypadków, kiedy zdrowie czy życie ludzkie może być zagrożone. W szczególności w zimie, kiedy widzimy osobę bezdomną czy nietrzeźwą śpiącą na ławce czy przystanku autobusowym. Podobnie reagujmy wobec zwierząt. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.