Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Pod opieką policjantów senior bezpiecznie dotarł do domu

W dniu 14 lutego 2018 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, pomogli seniorowi wrócić do domu. 80 – letni mieszkaniec Oświęcimia wywrócił się na chodniku, lecz dzięki zgłoszeniu i szybkiej interwencji policjantów mężczyzna szybko i bezpiecznie dotarł do domu.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 21.00, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji, został powiadomiony przez mieszkańca Oświęcimia o mężczyźnie leżącym w pobliżu jednego z bloków przy ulicy Bema w Oświęcimiu. Na miejsce błyskawicznie podjechali policjanci odnaleźli mężczyznę, którym okazał się 80 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Jak ustalili funkcjonariusze, starszy pan zasiedział się u znajomych, a następnie wracał do domu pieszo. Znajdując się na chodniku przy ulicy Bema nagle stracił równowagę i upadł. W wyniku upadku senior nie doznał żadnych urazów, w związku z tym został przewieziony kilka ulic dalej do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę żony.

W tym przypadku dzięki zgłoszeniu senior szybko uzyskał pomoc w kłopotliwej sytuacji. W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie i zgłaszanie przypadków, kiedy zdrowie czy życie ludzkie może być zagrożone. W szczególności w zimie, kiedy widzimy osobę bezdomną czy nietrzeźwą śpiącą na ławce czy przystanku autobusowym. Podobnie reagujmy wobec zwierząt. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.