Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca uderzył w trzy samochody. Ucieczkę z miejsca zdarzenia uniemożliwili mu mieszkańcy

Czworo mieszkańców Oświęcimia błyskawicznie zareagowało i ujęło nietrzeźwego kierowcę, który na ich oczach, uszkodził trzy zaparkowane samochody. 25 – latek nie posiadający prawa jazdy, wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 22 stycznia 2018 o godzinie 19.30 na ulicy Zawidzkiego w Oświęcimiu . Czworo mieszkańców Oświęcimia: dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn, dostrzegli samochód marki Fiat Panda, którego kierowca jadąc ulicą uszkadza inne, zaparkowane pojazdy. Reakcja mieszkańców była natychmiastowa. Podbiegli do fiata, ujęli kierowcę, a następnie powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego , którym okazał się 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2,1 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania, a w trakcie pijanego rajdu uszkodził trzy samochody: forda fiestę, renault laguna oraz mazdę.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Duże podziękowania należą się czwórce mieszkańców Oświęcimia, którzy zareagowali i ujęli nietrzeźwego kierującego. Dzięki ich postawie 25 - latek szybko trafił ręce policjantów i już wkrótce odpowie przed sądem za czyny, których się dopuścił.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.