Oświęcim. Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę

W dniu 19 stycznia 2018, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 56 - letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenia, związane z nieodpowiednim stanem technicznym swojego pojazdu, proponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. W powyższy sposób dopuścił się przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Babicach gm. Oświęcim, na ulicy Śląskiej, gdzie funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 23.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Renault, który posiadał niesprawne oświetlenie. Podczas dalszej kontroli policjanci ujawnili wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, a dodatkowo pojazd na wyposażeniu nie posiadał gaśnicy samochodowej. W związku z powyższym policjanci poinformowali kierowcę o nałożeniu kilkuset złotowego mandatu karnego. Na powyższy fakt 56 – latek stwierdził, że przecież „mogą się jakoś dogadać”. Policjant pouczył mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuował czynności. Kiedy mężczyzna ponowił propozycję, wkładając do dowodu rejestracyjnego pieniądze w kwocie 200 zł, został natychmiast powiadomiony tym, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi , w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo. W związku z powyższym 56 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Przypominamy, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.