Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Uczniowie i policjanci  w mikołajkowych działaniach profilaktycznych pn.: „Cukierek, albo rózga”

W dniu 4 grudnia 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Osieku, wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz dzielnicowym, przeprowadzili mikołajkowe działania profilaktyczne pn. „Cukierek, albo rózga”, skierowane do kierowców. Działania zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo, przez cały rok szkolny”, objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Na kierowców, którzy dziś rano przejeżdżali obok Szkoły Podstawowej Nr 1 w Osieku, czekała mikołajkowa niespodzianka. Kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z przepisami, dbając o bezpieczeństwo pieszego, podczas kontroli drogowej byli nagradzani przez uczniów cukierkami. Natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenie zamiast mandatu z rąk uczniów otrzymywali rózgę, którą przyjmowali, obiecując poprawę i stosowanie się do przepisów drogowych. Jak wynikało z podsumowania działań tego wyjątkowego patrolu, uczniowie rozdali znacznie więcej cukierków i uśmiechów, niż rózg.

Przeprowadzone działania miały na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim zwrócenie uwagi i poszanowanie praw niechronionych uczestników ruchu.