Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Kęty. Ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom

W nocy z 31 października/1 listopada 2017 w Bielanach dwaj bracia, mieszkańcy powiatu bielskiego ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany nietrzeźwy 25 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a prawo jazdy odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 5 rano na trasie Kęty – Oświęcim, gdzie dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego, jadąc samochodem zauważyli, że styl jazdy kierowcy znajdującego się przed nimi fiata, sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomili policjantów. Po chwili jednak zauważyli, że kierowca zjeżdża na pobocze i zatrzymuję się. Wtedy zatrzymali również swój pojazd. Kiedy podbiegli do fiata szybko potwierdzili przypuszczenia. Kierowca był pijany, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 25 – letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,35 promile alkoholu. Zatrzymany nie posiadał przy sobie prawa jazdy, lecz po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że uprawnienia do kierowania posiada, a zdobył je zaledwie kilkanaście dni wcześniej.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie braci, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.