Ankieterzy GUS odwiedzają gospodarstwa w gminie Oświęcim. Udział jest obowiązkowy

W wylosowanych gospodarstwach rolnych trwa zbieranie danych, a część ankiet odbywa się już bezpośrednio na miejscu. Badanie obejmuje także gminę Oświęcim i nie dotyczy wszystkich gospodarstw. Rolnicy, którzy otrzymali list Prezesa GUS, powinni liczyć się z kontaktem ankietera statystycznego.
- Bezpośrednie wywiady potrwają do połowy sierpnia
- Legitymacja ankietera i tajemnica zebranych danych
Bezpośrednie wywiady potrwają do połowy sierpnia
Urząd Statystyczny w Krakowie prowadzi badanie R-SGR, czyli Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych. Obejmuje ono wyłącznie wcześniej wylosowane gospodarstwa w Małopolsce. Udział jest obowiązkowy, ponieważ badanie zostało ujęte w programie badań statystyki publicznej na 2026 rok i wynika z ustawy o statystyce publicznej.
Badanie rozpoczęło się 1 czerwca. Najpierw użytkownicy gospodarstw mogli przekazywać informacje przez internet albo podczas rozmów telefonicznych. Od 27 lipca do 14 sierpnia ankieterzy prowadzą także wywiady bezpośrednie, również na terenie gminy Oświęcim.
Informację o objęciu badaniem wysłano wcześniej listownie do wszystkich użytkowników wylosowanych gospodarstw. Oznacza to, że wizyta ankietera nie powinna być zaskoczeniem dla osób, które otrzymały korespondencję od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Legitymacja ankietera i tajemnica zebranych danych
Ankieterzy uczestniczący w badaniu mają legitymacje służbowe wydane przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie. W razie wątpliwości co do tożsamości osoby prowadzącej wywiad można skorzystać z procedury weryfikacji opisanej przez Urząd Statystyczny w Krakowie oraz Główny Urząd Statystyczny.
Przekazane informacje są objęte tajemnicą statystyczną. Urząd wykorzysta je wyłącznie do przygotowania opracowań zbiorczych, a nie do indywidualnej oceny gospodarstwa. Dla rolników oznacza to, że najważniejsze przy kontakcie z ankieterem jest sprawdzenie jego legitymacji oraz upewnienie się, że gospodarstwo rzeczywiście zostało objęte badaniem.
na podstawie: Urząd Gminy Oświęcim.
![]()
Ostatnie Artykuły

Policja dostała trzy nowe radiowozy. Trafiły do Oświęcimia, Kęt i Brzeszcz

Maria Kopiasz skończyła 100 lat. Otrzymała wyjątkowe życzenia

Ankieterzy GUS odwiedzają gospodarstwa w gminie Oświęcim. Udział jest obowiązkowy

Kto ma dbać o rowy melioracyjne? Wody Polskie przypominają o obowiązkach

Nowe chodniki i bezpieczniejsze przejścia. Drogowe inwestycje w powiecie

Hokej, stulatka i niezwykły spływ. Najnowsze wieści z Oświęcimia

Na oświęcimskim Rynku zabrzmią głosy całej aglomeracji

Tour de Pologne przejedzie przez Brzeszcze. Na trasie specjalna premia

W Oświęcimiu oddano hołd ofiarom „Zigeunerlager”

Minuta ciszy i kwiaty w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego

Młodzi Czytelnicy wybierają książkę roku - rusza ważne głosowanie

Portrety jak z banknotów ożyją w Oświęcimiu tego lata

Nowy aparat RTG trafi na blok operacyjny oświęcimskiego szpitala

Mammografia bez skierowania. Mammobus pojawi się w sześciu miejscach powiatu
Przydatne dane teleadresowe
- Komisariat Policji w Brzeszczach - kontakt i zasięg
- GOPS Polanka Wielka - kontakt, świadczenia i pomoc dla mieszkańców
- Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kętach - kontakt, poradnie, rejestracja
- Urząd Gminy Polanka Wielka - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku - kontakt, zespoły i zajęcia
- Urząd Stanu Cywilnego w Chełmku - kontakt, godziny, sprawy
