Jechała 101 km/h w Bulowicach - straciła prawo jazdy na trzy miesiące

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w nocy przerwali jazdę kierującej, która w trudnych zimowych warunkach przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Na miejscu zatrzymano dokumenty i nałożono mandat.
W sobotę 3.01.2026 tuż po godzinie 21 w Bulowicach na ulicy Bielskiej (DK52) policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. Kierująca - 27-letnia mieszkanka Osieka - jechała na odcinku objętym ograniczeniem do 50 km/h z prędkością 101 km/h.
W związku z przekroczeniem prędkości o 51 km/h funkcjonariusze z oświęcimskiej drogówki zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące, nałożyli mandat w wysokości 1500 zł oraz wpisali 13 punktów karnych.
Policja przypomina obowiązujące zasady dotyczące przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym - kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W przypadku, gdy mimo tego ponownie wsiądzie za kierownicę, kontrola kończy się zatrzymaniem uprawnień na sześć miesięcy. Dalsze kierowanie pojazdem mimo utraty uprawnień może skutkować trwałą utratą prawa jazdy i obowiązkiem ponownego przystąpienia do egzaminu.
Za przekroczenia prędkości policja przypomniała także o obowiązujących stawkach mandatów - dla zakresu 51-60 km/h przewidziano karę 1500 zł (w przypadku recydywy 3000 zł). Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość i rozsądek na drodze oraz zapowiadają surowe konsekwencje wobec osób stwarzających poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
na podstawie: Policja Oświęcim.
Ostatnie Artykuły

Pierwszy taki przecisk w Polsce. Pod torami w Oświęcimiu wsunięto gigantyczny segment

Planszowisko w bibliotece - wakacyjny turniej dla młodych strategów

Dwa lipcowe spotkania, które mogą złożyć dawny Oświęcim w całość

Literacka gra w Bibliotece Młodych - dzieci pójdą tropem zagadek

Lehnert wraca do gazetowych kadrów - Oświęcim pokazuje filmową legendę

Rodzinny peleton ruszył przez ziemię oświęcimską i wrócił z uśmiechem

Śladami oświęcimskich Żydów. Szlak przypomina o dawnej większości miasta

Oświęcimska biblioteka szykuje lipcowe lato z książką w tle

Oświęcimska biblioteka w czerwcu gra wystawami, teatrem i rękodziełem

Rejsy po Wiśle z Oświęcimia. Od śluzy do Krakowa i dalej

Sierpień w OCK dla dorosłych - ruch, glina i odrobina relaksu

W Oświęcimiu czeka gotowa baza dla turystów. Są muzea, trasy i pomoc na miejscu

Na Zielonych tarasach ruszy trening pierwszej pomocy dla każdego

W Oświęcimiu lipiec w bibliotece rusza z książką, iluzją i grą FC
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oświęcimiu - kontakt, godziny, dokumenty
- MZUK Oświęcim - kontakt, godziny i usługi komunalne
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach - kontakt, filie, karta biblioteczna
- Urząd Gminy Kęty - kontakt, wydziały, godziny i ePUAP
- Urząd Stanu Cywilnego Przeciszów - kontakt, dostępność, obsługa
- Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kętach - kontakt, poradnie, rejestracja
