Wigilijna opowieść przy wspólnym stole - Spotkanie z Tradycją w Grojcu 2025

W Domu Ludowym w Grojcu rozbrzmiały świąteczne nuty, a stoły zapełniły się pachnącymi potrawami - tak lokalna społeczność spędziła wieczór pełen wspomnień i rękodzieła. Organizatorzy i sąsiedzi spotkali się, by przypomnieć sobie tradycje Bożego Narodzenia i podzielić ciepłem przed świętami.
- Spotkanie z Tradycją Świąteczną - Wigilia 2025 pokazało, że tradycja łączy pokolenia
- Między stołami a sceną - nagrody, występy i lokalne głosy podsumowały rok
Spotkanie z Tradycją Świąteczną - Wigilia 2025 pokazało, że tradycja łączy pokolenia
Wydarzenie, które odbyło się 7 grudnia 2025 w Domu Ludowym w Grojcu, przyciągnęło tłum mieszkańców i gości. 🙂 Stoły uginały się od potraw przygotowanych przez Kółka Gospodyń Wiejskich - wśród gospodarzy były m.in. KGW z Grojca, Dworów Drugich, Poręby Wielkiej, Stawów Monowskich, Włosienicy, Monowic, Stawów Grojeckich i Dworów - oraz Uniwersytet Każdego Wieku we Włosienicy. 🍽️ Tradycyjne smaki łączyły się z opowieściami i wspólnymi rozmowami, tworząc nastrój bliski domowej Wigilii. 🎄
Biblioteka Publiczna Gminy Oświęcim prowadziła stoisko z książkami i warsztatami - uczestnicy mogli wypożyczyć lekturę na świąteczny czas oraz nauczyć się robić ozdoby z niepotrzebnych już woluminów. 📚 Fundacja im. Brata Alberta zaprezentowała ręcznie wykonane stroiki, które szybko zyskały zainteresowanie mieszkańców.
Między stołami a sceną - nagrody, występy i lokalne głosy podsumowały rok
Scena należała do najmłodszych - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu pod kierunkiem nauczyciela muzyki Jarosława Cieciaka wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój. 🎶 W trakcie wieczoru wręczono nagrody laureatom konkursu „Moje magiczne Boże Narodzenie” - prace pokazały, ile wyobraźni i emocji niesie lokalna twórczość.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz i środowisk lokalnych - obecni byli m.in. wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek z małżonką, wicestarosta oświęcimski Teresa Jankowska, prezydent miasta Oświęcim Janusz Chwierut z małżonką, przewodniczący rady gminy Adam Nowotarski z małżonką oraz zastępca wójta Rafał Zieliński z małżonką, a także radni, sołtysi i dyrektorzy placówek. Event zakończył nastrojowy występ zespołu “Grojczanie” - montaż słowno-muzyczny przypomniał o korzeniach i rodzinnej atmosferze świąt. 🙂
Podziękowania popłynęły do KGW i UKW za ich całoroczną pracę przy kultywowaniu tradycji - wieczór był dowodem, że lokalna kultura żyje i ma się dobrze. 🎁
na podstawie: OKSiR Oświęcim.
Ostatnie Artykuły

1,4 promila i nastoletnia córka w aucie. Ojciec zatrzymany

Gofry, Monet i robotyka - tak minął tydzień z OKSiR

OSP Bór bliżej KSRG. W Brzeszczach ruszyła ważna procedura

Na Jaracza ruszą roboty. Ulica ma dostać nową jezdnię i oświetlenie

Anna Momot kończy 101 lat. W gminie Zator szykuje się wyjątkowy jubileusz

Piwo na stolikach, a koncesji brak - interwencja w oświęcimskim lokalu

Folklor do zbierania - pieczątki z Tygodnia Kultury Beskidzkiej czekają w Oświęcimiu

15-latek na crossie uciekał przed policją - po kilkuset metrach wpadł w zagajniku

Włóczka, druty i rozmowy - w Oświęcimiu rusza klub, który wciąga

Brzeszcze - trzej nastolatkowie na hulajnogach bez kasków zatrzymani

Radni dali zielone światło. Województwo i powiat dostały wotum zaufania

Karton, historia i silnik z Oświęcimia - ten warsztat wciąga od pierwszego cięcia

Linoryt wydobędzie dawne oblicze Oświęcimia - ruszają warsztaty dla dorosłych

104 km/h w Oświęcimiu - 18-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego Brzeszcze - kontakt, sprawy, wydziały
- Świetlica Środowiskowa w Chełmku - opieka, zajęcia i rekrutacja
- Komisariat Policji w Zatorze - kontakt, dzielnicowy, zgłoszenia
- Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu - inkubatory, pożyczki i wsparcie dla firm
- Urząd Skarbowy w Oświęcimiu - kontakt, godziny, e-US, terminy PIT
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmku - kontakt, świadczenia i pomoc dla rodzin
