W Oświęcimiu pasowanie 150 pierwszaków i Dzień Ziemniaka przy otwartej po remoncie sali gimnastycznej

1 października w powiatowym „Ekonomiku” świętowano na całego: pasowanie 150 uczniów klas pierwszych, piknik z Dniem Ziemniaka i uroczyste oddanie do użytku odnowionej sali gimnastycznej po modernizacji.
- Przyjdź i zobacz jak Oświęcim świętuje szkolny start
- Odbierz symboliczną wstęgę i sprawdź nową salę
- Weź udział w szkolnym święcie i poczuj atmosferę
Przyjdź i zobacz jak Oświęcim świętuje szkolny start
W sobotnie popołudnie szkolny plac zapełnił się rodzicami, uczniami i nauczycielami. Ceremonię pasowania i ślubowania 150 pierwszoklasistów połączono z dorocznym Dniem Ziemniaka oraz piknikiem integracyjnym, co dało wydarzeniu rodzinny, świąteczny charakter. Na stoiskach pojawiły się potrawy przygotowane przez uczniów w pracowniach gastronomicznych, a głośne rozmowy i śmiech towarzyszyły każdemu punktowi programu.
Odbierz symboliczną wstęgę i sprawdź nową salę
Uroczyste przecięcie wstęgi zakończyło remont sali gimnastycznej - wstęgę przecięli wicestarosta Teresa Jankowska i członek zarządu Jerzy Mieszczak wspólnie z naczelniczką wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Moniką Stalicą oraz dyrektorką szkoły Edytą Bogusz. Prace kosztowały 300 tys. zł, a w większości sfinansował je Powiat Oświęcimski. Zakres modernizacji obejmował m.in. wymianę nawierzchni, położenie nowej wylewki, wymianę izolacji, malowanie sali i poszycia dachowego oraz zakup nowych materacy. Sala od czterech lat posiada też klimatyzację.
“Prace, które w sumie pochłonęły 300 tys. zł (w większości to środki Powiatu) objęły m.in. wymianę nawierzchni, położenie nowej wylewki, wymianę izolacji, wymalowanie sali i całego poszycia dachowego. Do tego zakupiliśmy nowe materace”
Edyta Bogusz, dyrektorka powiatowego „Ekonomika”
Weź udział w szkolnym święcie i poczuj atmosferę
Tuż przed ślubowaniem głos zabrała wicestarosta Teresa Jankowska, życząc pierwszoklasistom szybkiej integracji, wielu przyjaźni i sukcesów w nauce. Zwieńczeniem oficjalnej części była degustacja potraw przygotowanych przez szkolne pracownie gastronomiczne, która spotkała się z dużym zainteresowaniem gości. Organizatorzy dziękowali powiatowym władzom za wsparcie inwestycji, a zdjęcia z wydarzenia dokumentował fotograf Rafał Lorek z Powiatu Oświęcimskiego.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.
Ostatnie Artykuły

Jak poradzić sobie z aranżacją małego ogrodu?

Osiem drużyn i piach nad Sołą. Młode siatkarki walczyły do końca

Dożynkowy maraton w gminie Oświęcim - od Grojca po Brzezinkę

Młodzi sportowcy z gminy Oświęcim odebrali nagrody za wielkie wyniki

Pierwszy taki przecisk w Polsce. Pod torami w Oświęcimiu wsunięto gigantyczny segment

Planszowisko w bibliotece - wakacyjny turniej dla młodych strategów

Dwa lipcowe spotkania, które mogą złożyć dawny Oświęcim w całość

Literacka gra w Bibliotece Młodych - dzieci pójdą tropem zagadek

Lehnert wraca do gazetowych kadrów - Oświęcim pokazuje filmową legendę

Rodzinny peleton ruszył przez ziemię oświęcimską i wrócił z uśmiechem

Śladami oświęcimskich Żydów. Szlak przypomina o dawnej większości miasta

Oświęcimska biblioteka szykuje lipcowe lato z książką w tle

Oświęcimska biblioteka w czerwcu gra wystawami, teatrem i rękodziełem

Rejsy po Wiśle z Oświęcimia. Od śluzy do Krakowa i dalej
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Oświęcim - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej - bilety, godziny, zwiedzanie
- Urząd Gminy Kęty - kontakt, wydziały, godziny i ePUAP
- Oczyszczalnia Ścieków w Podolszu - kontakt, zgłoszenia awarii i obsługa klienta
- Dom Pomocy Społecznej w Bobrku - kontakt, warunki przyjęcia i opieka
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami
