W Oświęcimiu pasowanie 150 pierwszaków i Dzień Ziemniaka przy otwartej po remoncie sali gimnastycznej

1 października w powiatowym „Ekonomiku” świętowano na całego: pasowanie 150 uczniów klas pierwszych, piknik z Dniem Ziemniaka i uroczyste oddanie do użytku odnowionej sali gimnastycznej po modernizacji.
- Przyjdź i zobacz jak Oświęcim świętuje szkolny start
- Odbierz symboliczną wstęgę i sprawdź nową salę
- Weź udział w szkolnym święcie i poczuj atmosferę
Przyjdź i zobacz jak Oświęcim świętuje szkolny start
W sobotnie popołudnie szkolny plac zapełnił się rodzicami, uczniami i nauczycielami. Ceremonię pasowania i ślubowania 150 pierwszoklasistów połączono z dorocznym Dniem Ziemniaka oraz piknikiem integracyjnym, co dało wydarzeniu rodzinny, świąteczny charakter. Na stoiskach pojawiły się potrawy przygotowane przez uczniów w pracowniach gastronomicznych, a głośne rozmowy i śmiech towarzyszyły każdemu punktowi programu.
Odbierz symboliczną wstęgę i sprawdź nową salę
Uroczyste przecięcie wstęgi zakończyło remont sali gimnastycznej - wstęgę przecięli wicestarosta Teresa Jankowska i członek zarządu Jerzy Mieszczak wspólnie z naczelniczką wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Moniką Stalicą oraz dyrektorką szkoły Edytą Bogusz. Prace kosztowały 300 tys. zł, a w większości sfinansował je Powiat Oświęcimski. Zakres modernizacji obejmował m.in. wymianę nawierzchni, położenie nowej wylewki, wymianę izolacji, malowanie sali i poszycia dachowego oraz zakup nowych materacy. Sala od czterech lat posiada też klimatyzację.
“Prace, które w sumie pochłonęły 300 tys. zł (w większości to środki Powiatu) objęły m.in. wymianę nawierzchni, położenie nowej wylewki, wymianę izolacji, wymalowanie sali i całego poszycia dachowego. Do tego zakupiliśmy nowe materace”
Edyta Bogusz, dyrektorka powiatowego „Ekonomika”
Weź udział w szkolnym święcie i poczuj atmosferę
Tuż przed ślubowaniem głos zabrała wicestarosta Teresa Jankowska, życząc pierwszoklasistom szybkiej integracji, wielu przyjaźni i sukcesów w nauce. Zwieńczeniem oficjalnej części była degustacja potraw przygotowanych przez szkolne pracownie gastronomiczne, która spotkała się z dużym zainteresowaniem gości. Organizatorzy dziękowali powiatowym władzom za wsparcie inwestycji, a zdjęcia z wydarzenia dokumentował fotograf Rafał Lorek z Powiatu Oświęcimskiego.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.
Ostatnie Artykuły

Bieg w Porębie Wielkiej zatrzyma ruch na kilka ulic na godzinę

Dzieci dostały gry i uśmiech. Burmistrz odwiedził szkoły i przedszkola w Zatorze

Wianki, zioła i lokalna tradycja - Broszkowice szykują świętojański warsztat

Sądowe postanowienie w sprawie I Ns 59/22 trafiło do publicznej wiadomości

Pierwszy transport do Auschwitz. W Oświęcimiu wróciła pamięć, która zobowiązuje

15-latek na hulajnodze bez kasku i blokady - mandat trafił do matki

Na Załawiu będzie zakaz ruchu. Rusza rozbudowa drogi w Babicach

Nowe pieniądze na deszczówkę. Fundusz wyjaśni program Mikroretencja 2026

Strażacy z gminy Zator zyskają nowe szkolenia. Dotacja pokryje połowę kosztów

Mikroretencja 2026 pod lupą. WFOŚiGW odpowie na pytania mieszkańców

Oświęcim zna już nominacje 33. ONL. Tu książki walczą o uwagę

Oświęcim szykuje Noc Kultury - taniec, kino i błękitne warsztaty

Oświęcimski kinowy ogródek wraca pod chmurkę - dwa filmy na początek lata

Dzieci zarzuciły wędki na Tęczaku. Zator połączył zabawę z pomocą
Przydatne dane teleadresowe
- Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku - kontakt, zespoły i zajęcia
- Oddział Eksploatacji Sieci Wodociągowo-Kanalizacyjnej w Brzeszczach - kontakt, godziny, awarie
- Urząd Stanu Cywilnego w Polance Wielkiej - kontakt, godziny, rejestracja, ePUAP
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Oświęcimiu - kontakt, godziny, rejestracja zwierząt
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oświęcimiu - kontakt, godziny, dokumenty
- SPZOZ w Przeciszowie - kontakt, poradnie, godziny przyjęć i rejestracja
