Orkiestra Miasta Oświęcim zdobywa złoto i srebro na V Festiwalu Gryfickie Dęciaki

Orkiestra Miasta Oświęcim zachwyciła na V Festiwalu Gryfickie Dęciaki zdobywając prestiżowe wyróżnienia i szansę na udział w Mistrzostwach Polski!
- Gryfice rozbrzmiały dźwiękami sukcesu Orkiestry Miasta Oświęcim
- Orkiestra Miasta Oświęcim otwiera nowy rozdział w swojej historii
Gryfice rozbrzmiały dźwiękami sukcesu Orkiestry Miasta Oświęcim
W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2025 roku Gryficach odbywał się V Festiwal Gryfickie Dęciaki”, wydarzenie pod patronatem Światowego Stowarzyszenia Zespołów Marszowych WAMSB Poland, które przyciągnęło najlepsze orkiestry dęte z całego kraju. Wśród uczestników wyjątkowo zabłysnęła Orkiestra Miasta Oświęcim, która nie tylko zdobyła dwie cenne nagrody, ale również otrzymała przepustkę do udziału w nadchodzących Mistrzostwach Polski Orkiestr Dętych.
Podczas festiwalu muzycy z Oświęcimia zaprezentowali się w dwóch kategoriach Koncert oraz Przemarsz. Ich występ koncertowy w II Dywizji został nagrodzony Złotym Medalem, co potwierdza wysoki poziom artystyczny i perfekcyjne przygotowanie zespołu. Natomiast w kategorii Przemarsz orkiestra zdobyła Srebrny Medal, pokazując nie tylko umiejętności muzyczne, ale także doskonałą synchronizację i choreografię marszową.
Orkiestra Miasta Oświęcim otwiera nowy rozdział w swojej historii
To wielkie wyróżnienie dla oświęcimskich muzyków jest nie tylko powodem do dumy, ale również motywacją do dalszej pracy i rozwijania talentów. Zakwalifikowanie do Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych to szansa na zaprezentowanie swojego kunsztu na jeszcze większej scenie oraz okazja do rywalizacji z najlepszymi zespołami w kraju.
Festiwal Gryfickie Dęciaki” to nie tylko konkurs, ale także platforma wymiany doświadczeń i inspiracji dla wszystkich miłośników muzyki dętej. Dzięki takim wydarzeniom jak to, mieszkańcy mniejszych miejscowości mają możliwość obcowania z najwyższą klasą artystyczną i poznawania różnorodnych tradycji muzycznych.
Orkiestra Miasta Oświęcim udowodniła, że pasja i zaangażowanie potrafią przynieść spektakularne efekty. Już teraz wszyscy sympatycy zespołu mogą z niecierpliwością oczekiwać kolejnych występów oraz emocjonujących zmagań podczas Mistrzostw Polski.
Oświęcimskie Centrum Kultury
Ostatnie Artykuły

W Borze oddano hołd więźniarkom z Karnej Kompanii Kobiet

Zakaz ruchu na ul. Ruczaj w Porębie Wielkiej. Rusza modernizacja drogi

Jak poradzić sobie z aranżacją małego ogrodu?

Jakie błędy popełniamy kupując pieczywo i która piekarnia w Krakowie to zmieni?

Osiem drużyn i piach nad Sołą. Młode siatkarki walczyły do końca

Dożynkowy maraton w gminie Oświęcim - od Grojca po Brzezinkę

Młodzi sportowcy z gminy Oświęcim odebrali nagrody za wielkie wyniki

Pierwszy taki przecisk w Polsce. Pod torami w Oświęcimiu wsunięto gigantyczny segment

Planszowisko w bibliotece - wakacyjny turniej dla młodych strategów

Dwa lipcowe spotkania, które mogą złożyć dawny Oświęcim w całość

Literacka gra w Bibliotece Młodych - dzieci pójdą tropem zagadek

Lehnert wraca do gazetowych kadrów - Oświęcim pokazuje filmową legendę

Rodzinny peleton ruszył przez ziemię oświęcimską i wrócił z uśmiechem

Śladami oświęcimskich Żydów. Szlak przypomina o dawnej większości miasta
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Oświęcimiu - kontakt, wydziały, godziny
- Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, awarie, zarządzanie nieruchomościami
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzeszczach - kontakt, godziny, rejestracja
- Schronisko dla osób bezdomnych w Oświęcimiu - gdzie szukać pomocy, zasady przyjęcia, godziny
- Nadzór Wodny w Kętach - kontakt, godziny i zakres działania
- Dom Pomocy Społecznej w Bobrku - kontakt, warunki przyjęcia i opieka
