Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez policję na ulicy Krakowskiej w Kętach

Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany na ulicy Krakowskiej w Kętach. Policjanci przypominają o surowych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu, które mogą zaskoczyć niejednego amatora dwóch kółek.
- Kęty i ulica Krakowska miejscem interwencji policji wobec pijanego rowerzysty
- Kęty przypominają o karach za jazdę rowerem po alkoholu i konsekwencjach prawnych
Kęty i ulica Krakowska miejscem interwencji policji wobec pijanego rowerzysty
W poniedziałkowe popołudnie 26 maja 2025 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach Kęt. Około godziny 17:00 na ulicy Krakowskiej zatrzymali do kontroli 63-letniego mieszkańca miasta, który poruszał się rowerem będąc pod wpływem alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny około jednego promila alkoholu w organizmie. Taka sytuacja jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa zarówno samego rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Kęty przypominają o karach za jazdę rowerem po alkoholu i konsekwencjach prawnych
Jazda rowerem po spożyciu alkoholu to wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości do 2500 złotych. Jednak gdy sprawa trafia do sądu, sankcje mogą być znacznie surowsze grzywna sięgająca nawet 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów niemotorowych. Policja apeluje do mieszkańców Kęt o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, podkreślając, że nawet niewielka ilość alkoholu może znacznie obniżyć zdolność do bezpiecznego kierowania jednośladem.
Przypomnienie o tych przepisach ma na celu zwiększenie świadomości oraz zapobieganie podobnym sytuacjom, które mogą zakończyć się tragicznie.
Na podstawie: KPP w Oświęcimiu
Autor: krystian