Rodzinny konkurs literacko-plastyczny Ptakoteka w Oświęcimiu
Zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie literacko-plastycznym „Ptakoteka”. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną i dać upust swojej kreatywności. Stwórzcie razem ilustrację przedstawiającą wybranego ptaka oraz napiszcie jego opis w formie opowiadania, wiersza lub rodzinnej opowieści. Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia.

Kreatywne wyzwanie dla całej rodziny

„Ptakoteka” to inicjatywa mająca na celu zbliżenie rodzin poprzez wspólne działania twórcze. W ramach konkursu każda rodzina może stworzyć ilustrację wybranego ptaka oraz napisać do niej opis. Może to być zarówno opowiadanie, wiersz, jak i rodzinna opowieść. Tego typu przedsięwzięcia nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także wzmacniają więzi między członkami rodziny.

Terminy i szczegóły konkursu

Konkurs „Ptakoteka” trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. W tym czasie wszystkie prace mogą być zgłaszane do organizatorów. Warto zaplanować czas na wspólne tworzenie, by móc w pełni cieszyć się procesem i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Tego typu wydarzenia są świetnym sposobem na aktywne spędzenie letnich dni.

Wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Akademia Rodzinna – pióro i kałamarz” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. To pokazuje, jak ważne są tego typu inicjatywy w kontekście promowania kultury i sztuki wśród najmłodszych oraz wspierania rodzinnych aktywności.

Nie czekajcie – weźcie udział w „Ptakotece” i pozwólcie swojej wyobraźni rozwinąć skrzydła!


MBP Oświęcim