Wakacje 2024 z Oświęcimskim Centrum Kultury: warsztaty i zabawy dla dzieci i dorosłych

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na pełne atrakcji wakacje 2024! Dla dzieci i dorosłych przygotowano szereg warsztatów, zajęć plenerowych oraz wydarzeń kulturalnych. Sprawdź, co czeka na mieszkańców w lipcu i sierpniu.
- Warsztaty i zajęcia dla dzieci w różnym wieku.
- Plenerowe wydarzenia kulturalne.
- Spotkania z grami planszowymi i fabularnymi.
- Bezpłatne warsztaty dla dorosłych.
W lipcu Oświęcimskie Centrum Kultury (OCK) zaprasza dzieci na różnorodne warsztaty i zabawy. Już 22 lipca odbędą się warsztaty z podstaw tańca towarzyskiego dla dzieci w wieku 10-13 lat. Kolejne dni przyniosą zajęcia z tworzenia figurek z masy cukrowej oraz gry i zabawy podwórkowe. Dla młodych miłośników muzyki przygotowano warsztaty DJ’skie, a na zakończenie miesiąca tańce ludowe pod hasłem Zatańcz z Hajdukami”.
Sierpień przynosi jeszcze więcej atrakcji. 5 sierpnia na parkingu bocznym OCK odbędzie się plenerowe show muzyczne Dźwiękoludki” wykonane przez PRYM ART. W kolejnych dniach dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach filmowych Nakręć się na film” oraz spotkaniu z grami planszowymi. Nie zabraknie również zajęć plastycznych 14 sierpnia odbędzie się plener malarski dla dzieci w wieku 9-13 lat.
Miłośnicy teatru również znajdą coś dla siebie. Od 19 do 23 sierpnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych Bajka o Sole”, które zakończą się minispektaklem. Dla najmłodszych (5-7 lat) przygotowano warsztaty z podstaw baletu, które odbędą się 19 sierpnia, a dla starszych (8-12 lat) tego samego dnia, ale o późniejszej godzinie. 21 sierpnia odbędą się warsztaty z gimnastyki artystycznej.
Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza na wakacyjne spotkania z grami planszowymi, fabularnymi, karcianymi i bitewnymi. Wstęp wolny dla dorosłych i młodzieży w wieku 15+. Nowi uczestnicy proszeni są o wcześniejszy kontakt mailowy. Aktualny plan spotkań będzie dostępny na stronie internetowej klubu.
Dla dorosłych przygotowano warsztaty TAI CHI, które odbywać się będą na Bulwarach nad Sołą w lipcowe i sierpniowe wtorki. Zbiórka przy plenerowej siłowni o godz. 17:45. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą luźne ubranie, wygodne buty, wodę do picia oraz coś przeciwko komarom.
12 i 13 sierpnia odbędą się warsztaty z improwizacji scenicznej dla dorosłych. Zajęcia są bezpłatne, a zapisy ruszają 15 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.
W sierpniu w kinie OCK będą odbywać się poranne seanse dla dzieci, na które bilety będą dostępne w obniżonych cenach. To świetna okazja, by wprowadzić najmłodszych w świat filmu.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a zapisy ruszają 15 lipca telefonicznie w godzinach 9:00-15:00. Od 24 lipca możliwe będą również zapisy osobiście w Informacji OCK. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarezerwować miejsce jak najszybciej.
Wakacje z Oświęcimskim Centrum Kultury 2024” dofinansowano z Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na terenie miasta Oświęcim na rok 2024”.
Ostatnie Artykuły

W Oświęcimiu oddano hołd ofiarom „Zigeunerlager”

Minuta ciszy i kwiaty w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego

Młodzi Czytelnicy wybierają książkę roku - rusza ważne głosowanie

Portrety jak z banknotów ożyją w Oświęcimiu tego lata

Nowy aparat RTG trafi na blok operacyjny oświęcimskiego szpitala

Mammografia bez skierowania. Mammobus pojawi się w sześciu miejscach powiatu

Jedna minuta dźwięku syreny. Tak zabrzmi pamięć o Powstaniu Warszawskim

Syreny zabrzmią w Oświęcimiu. Hołd dla powstańców i mieszkańców stolicy

Radio Kraków zabiera słuchaczy w podróż przez 800 lat Oświęcimia

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Sieć energetyczna pod presją. Pierwsza taka umowa w okolicach Zatora

Rośliny miały zniknąć po dniach otwartych. Plantpol przekazał je Oświęcimiowi

Parkował na miejscu dla osób z niepełnosprawnościami. Dostał 800 zł mandatu

Żniwa zwiększają ryzyko wypadków. Chwila nieuwagi może skończyć się upadkiem
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego Zator - sprawy stanu cywilnego, dowody osobiste i zameldowanie
- Urząd Gminy Przeciszów - kontakt, godziny, ePUAP
- Dom Kultury w Kętach - bilety, sekcje, godziny i dojazd
- Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim w Brzezince - kontakt, adresy i godziny
- Nadzór Wodny w Oświęcimiu - kontakt, zadania i zgłaszanie awarii
- Ośrodek Kultury w Brzeszczach - bilety, godziny kasy, zajęcia stałe i dojazd
