Wakacje 2024 z Oświęcimskim Centrum Kultury: warsztaty i zabawy dla dzieci i dorosłych
Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na pełne atrakcji wakacje 2024! Dla dzieci i dorosłych przygotowano szereg warsztatów, zajęć plenerowych oraz wydarzeń kulturalnych. Sprawdź, co czeka na mieszkańców w lipcu i sierpniu.
  1. Warsztaty i zajęcia dla dzieci w różnym wieku.
  2. Plenerowe wydarzenia kulturalne.
  3. Spotkania z grami planszowymi i fabularnymi.
  4. Bezpłatne warsztaty dla dorosłych.

W lipcu Oświęcimskie Centrum Kultury (OCK) zaprasza dzieci na różnorodne warsztaty i zabawy. Już 22 lipca odbędą się warsztaty z podstaw tańca towarzyskiego dla dzieci w wieku 10-13 lat. Kolejne dni przyniosą zajęcia z tworzenia figurek z masy cukrowej oraz gry i zabawy podwórkowe. Dla młodych miłośników muzyki przygotowano warsztaty DJ’skie, a na zakończenie miesiąca – tańce ludowe pod hasłem „Zatańcz z Hajdukami”.

Sierpień przynosi jeszcze więcej atrakcji. 5 sierpnia na parkingu bocznym OCK odbędzie się plenerowe show muzyczne „Dźwiękoludki” wykonane przez PRYM ART. W kolejnych dniach dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach filmowych „Nakręć się na film” oraz spotkaniu z grami planszowymi. Nie zabraknie również zajęć plastycznych – 14 sierpnia odbędzie się plener malarski dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Miłośnicy teatru również znajdą coś dla siebie. Od 19 do 23 sierpnia dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych „Bajka o Sole”, które zakończą się minispektaklem. Dla najmłodszych (5-7 lat) przygotowano warsztaty z podstaw baletu, które odbędą się 19 sierpnia, a dla starszych (8-12 lat) tego samego dnia, ale o późniejszej godzinie. 21 sierpnia odbędą się warsztaty z gimnastyki artystycznej.

Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza na wakacyjne spotkania z grami planszowymi, fabularnymi, karcianymi i bitewnymi. Wstęp wolny dla dorosłych i młodzieży w wieku 15+. Nowi uczestnicy proszeni są o wcześniejszy kontakt mailowy. Aktualny plan spotkań będzie dostępny na stronie internetowej klubu.

Dla dorosłych przygotowano warsztaty TAI CHI, które odbywać się będą na Bulwarach nad Sołą w lipcowe i sierpniowe wtorki. Zbiórka przy plenerowej siłowni o godz. 17:45. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą luźne ubranie, wygodne buty, wodę do picia oraz coś przeciwko komarom.

12 i 13 sierpnia odbędą się warsztaty z improwizacji scenicznej dla dorosłych. Zajęcia są bezpłatne, a zapisy ruszają 15 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

W sierpniu w kinie OCK będą odbywać się poranne seanse dla dzieci, na które bilety będą dostępne w obniżonych cenach. To świetna okazja, by wprowadzić najmłodszych w świat filmu.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a zapisy ruszają 15 lipca telefonicznie w godzinach 9:00-15:00. Od 24 lipca możliwe będą również zapisy osobiście w Informacji OCK. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarezerwować miejsce jak najszybciej.

„Wakacje z Oświęcimskim Centrum Kultury 2024” dofinansowano z „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na terenie miasta Oświęcim na rok 2024”.


Źródło: OCK