Tydzień Kultury Beskidzkiej powraca: 27 lipca - 4 sierpnia 2024
61. Tydzień Kultury Beskidzkiej nadchodzi wielkimi krokami! Od 27 lipca do 4 sierpnia 2024 roku, Beskidy znów staną się centrum folkloru, muzyki i radości. Przygotujcie się na niezapomniane występy polskich i zagranicznych zespołów w różnych miejscowościach regionu.
  1. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 lipca - 4 sierpnia 2024 roku.
  2. Główne lokalizacje to Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebna i Jabłonków.
  3. Specjalne koncerty w Oświęcimiu od 1 do 4 sierpnia 2024 roku.
  4. Dodatkowe festiwale towarzyszące w różnych miejscowościach.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w Europie, odbywające się pod patronatem C.I.O.F.F. – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. W tym roku, podczas 61. edycji, zespoły z Polski i zagranicy będą prezentować swoje umiejętności w różnych miejscowościach, takich jak Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebna oraz Jabłonków.

Jednym z głównych miejsc, gdzie będzie można podziwiać występy, jest Oświęcim. Od 1 do 4 sierpnia 2024 roku, na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury, odbędą się koncerty pełne tańca, muzyki i śpiewu. W Oświęcimiu, 3 sierpnia o godzinie 18:00, zaplanowany jest specjalny koncert „Folkowe klimaty” z udziałem zespołów Krambabula i Turnioki.

Oprócz głównych występów, w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbędą się również cykliczne imprezy w innych miejscowościach. W Istebnej zaplanowano 29. Festyn Istebniański, w Żywcu 55. Festiwal Folkloru Górali Polskich oraz 33. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, w Jabłonkowie 77. Gorolski Święto, a w Ujsołach 45. Wawrzyńcowe Hudy.

Program koncertów na estradzie w Oświęcimiu wygląda następująco:

1 sierpnia 2024 – czwartek – godz. 18:00 – „Z biegiem Soły”

2 sierpnia 2024 – piątek – godz. 18:00

3 sierpnia 2024 – sobota – godz. 18:00 – „Folkowe klimaty”

4 sierpnia 2024 – niedziela – godz. 17:00 – estradę obok Oświęcimskiego Centrum Kultury

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w kulturze Beskidów i doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery Tygodnia Kultury Beskidzkiej. To wydarzenie, które łączy pokolenia i różne narodowości, ukazując piękno i różnorodność folkloru.


Na podst. Oświęcimskie Centrum Kultury