Trudne plamy na strojach piłkarskich? Mamy rozwiązanie!

Piłka nożna to bardzo dynamiczny sport kontaktowy, który związany jest z ryzykiem upadków. Jednym z większych problemów związanych z utrzymaniem strojów w czystości jest poradzenie sobie z trudnymi plamami z błota, potu, lub trawy, które nie schodzą podczas prania w pralce. Jak sobie z nimi radzić? Wyjaśniamy!

Jak usunąć plamy ze strojów piłkarskich?

Stroje piłkarskie najczęściej wykonane są z lekkiego, szybkoschnącego i oddychającego poliestru. To dzianina bardzo komfortowa i polecana do produkcji strojów piłkarskich, Jednak ma jedną wadę - nie przepada za oddziaływaniem wysokich temperatur prania i prasowaniem. Dlatego też usuwanie plam z odzieży sportowej, takiej jak stroje piłkarskie https://pehasports.com/odziez-do-pilki-noznej/stroje-pilkarskie/ , może być wyzwaniem.

Jak usunąć plamy z błota?

Aby dokładnie usunąć ślady błota ze strojów piłkarskich, najpierw należy poczekać, aż błoto całkowicie wyschnie. Następnie trzeba delikatnie zdrapać zabrudzenia przy użyciu plastikowego noża lub krawędzi karty kredytowej. Uwaga! Nie trzyj mocno dzianiny, bo doprowadzisz do jej uszkodzenia. Następnie, do odplamiania kompletu meczowego można zastosować jedno z poniższych rozwiązań

Soda oczyszczona lub ocet na plamy z błota

Nałóż pastę z sody oczyszczonej (zmieszanej z niewielką ilością wody) na plamę, delikatnie wmasuj i pozostaw na kilka minut. Następnie zmyj ją i sprawdź efekt. Możesz również użyć octu. Jeśli akurat masz go pod ręką, delikatnie spryskaj plamę octem, a następnie wmasuj delikatnie w odzież. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz.

Jak usunąć plamy potu z odzieży piłkarskiej?

Żółte plamy od potu na strojach piłkarskich można usuwać przy użyciu kilku domowych środków. Może to być np. sok z cytryny. Jeżeli wybierasz tę metodę, wyciśnij sok z cytryny na plamę, a następnie wmasuj delikatnie w tkaninę. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz letnią wodą. Możesz też użyć mieszanki wody z octem. W takiej sytuacji wymieszaj równą ilość letniej wody i octu. Nasącz gąbkę w tej mieszance i delikatnie przetrzyj plamę. Spłucz dokładnie wodą.

Jak usunąć trudne plamy z trawy z odzieży piłkarskiej?

Plamy z trawy są często uporczywe, ale można je usunąć przy użyciu np. IPA, czyli alkoholu izopropylowego (do kupienia w sieci). Aby usunąć zielone plamy na strojach sportowych, nasącz gąbkę w alkoholu izopropylowym i delikatnie przetrzyj zabrudzenie. Pamiętaj, aby przed użyciem sprawdzić, czy tkanina jest odporna na działanie alkoholu (zrób test w niewidocznym miejscu)

Na koniec pamiętaj! Przed zastosowaniem któregokolwiek z tych domowych sposobów, zawsze warto przetestować go na małej, niewidocznej części stroju piłkarskiego. To gwarancja zachowania żywych kolorów dzianiny, jej formy i funkcjonalności!