Laserowe skanowanie 3D w Warszawie i okolicy

Rozwój nowoczesnych technologii zrewolucjonizował wiele dziedzin życia. Duży wpływ miał również na geodezję – wprowadzenie skanerów laserowych znacznie przyspieszyło realizację pomiarów. Efekt, który kiedyś wymagał kilku dni intensywnej pracy, dziś może zostać osiągnięty w ciągu kilku godzin. Skaning laserowy, nazywany również skanowaniem 3D, to metoda pomiaru na odległość. Dzięki temu jest znacznie bezpieczniejszy w użyciu – badanie może być wykonane z dużo większej odległości niż w przypadku klasycznych urządzeń geodezyjnych. Ze względu na krótszy czas przeprowadzania pomiarów, skaning laserowy 3D jest stosunkowo tanim rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię skanowanie 3D Warszawa, zaufaj specjalistom z PKIG. Zespół 40 inżynierów nie boi się wyzwań i posiada 12 lat doświadczenia w wykonywaniu pomiarów geodezyjnych.

Na czym polega skanowanie 3D?

Warszawa to przykład miasta, które stale się rozwija. Mieszkańcy niejednokrotnie mogą zobaczyć geodetów, sprawdzających odległości za pomocą charakterystycznych urządzeń. Są to skanery 3D, które pozwalają na realizację pomiaru z milimetrową dokładnością. Skaner laserowy rejestruje setki tysięcy obserwacji na minutę, tworząc charakterystyczną chmurę punktów. Każdy z punktów w chmurze zawiera dane geometryczne oraz informację o intensywności odbicia. Chmura przedstawiana jest w odniesieniu do lokalnego układu współrzędnych, a następnie modelowana w programie typu CAD. Może też stanowić plik odniesienia w programie specjalistycznym, który przetwarza skanowanie 3D.

Na podstawie chmury punktów możliwe jest odtworzenie informacji o kształcie i wymiarach skanowanego obiektu. Jego geometria zostaje zapisana w postaci cyfrowej, dzięki czemu może być dalej udostępniana. Co ciekawe, chmury punktów mogą być łączone z innymi, porównywane, a nawet przycinane. Laserowe skanowanie 3D nie wymaga bezpośredniego kontaktu człowieka ze skanowanym obiektem, dzięki czemu możliwy jest pomiar niebezpiecznych miejsc bez zagrożenia dla osoby obsługującej skaner. Skanowanie 3D jest całkowicie bezpieczne także dla otoczenia – wykorzystywany w urządzeniach laser posiada najwyższą klasę bezpieczeństwa.

Skanowanie 3D w praktyce

W jakich sytuacjach stosuje się skanowanie 3D w praktyce? To przede wszystkim inwentaryzacja budowlana oraz pomiary w zakresie instalacji przemysłowych. Jednak skanowanie 3D w Warszawie możliwe jest w wielu innych sytuacjach – wszędzie, gdzie inwestor potrzebuje szybkiego i precyzyjnego pomiaru. Skanowanie 3D wykorzystywane jest w różnorodnych branżach: stomatologii, kryminalistyce, przemyśle filmowym, stoczniowym, a nawet w motoryzacji. Skaning 3D warto połączyć z pomiarami fotogrametrycznymi oraz geodezyjnymi.

Wielu inwestorów zastanawia się, ile kosztuje skanowanie 3D w Warszawie. Niestety, trudno jednoznacznie oszacować koszt skaningu, na który ma wpływ wiele czynników. Do kluczowych kryteriów należy rozmiar i stopień skomplikowania skanowanego obiektu oraz rodzaj skanowania – z kolorami lub bez. Cena usługi zależy w dużej mierze od czasu, który musi poświęcić geodeta. Jak dużą nieruchomość można przeskanować w ciągu 1 dnia? Szacunkowo przyjmuje się, że będzie to dom jednorodzinny, biuro o powierzchni 1 000-2 000 m2 lub budynek zabytkowy o powierzchni 500-1 000 m2. W ciągu 1 dnia roboczego zazwyczaj skanuje się także pojedyncze obiekty przemysłowe, np. estakady drogowe.

Warszawa: precyzyjne skanowanie 3D

Inżynierowie z PKIG do skanowania 3D wykorzystują nowoczesne skanery laserowe szwajcarskiego producenta. W przypadku niedostępnych miejsc oraz pracy na dużej powierzchni korzystają również z dronów. Skanowanie 3D realizują głównie w Warszawie i okolicach, nie boją się jednak nietypowych i wymagających zleceń.

Planujesz przeprowadzić rewitalizację zabytkowego budynku? Chcesz stworzyć skaning laserowy nieruchomości, która będzie poddana rozbiórce? Skontaktuj się z pracownikami PKIG poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Możesz również wysłać wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer: 533 679 247.