Skuteczne i sprawdzone zabiegi na blizny potrądzikowe

Trądzik wieku dojrzewania (tzw. trądzik młodzieńczy, z łac. Acne vulgaris) lub trądzik wieku pokwitania (różowaty, czyli trądzik osób dorosłych) często pozostawia po sobie nieestetyczne blizny. Zgrubienia i zmiany koloru skóry mogą pojawić się na twarzy, dekolcie lub na plecach. Nowoczesna kosmetologia dysponuje rozwiązaniami, które mogą znacznie złagodzić niechciane zmiany skórne lub nawet je usunąć. Są to takie zabiegi na blizny potrądzikowe, jak np. lasery, kwasy czy mezoterapia. Jakie zabiegi na blizny potrądzikowe warto rozważyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kto powinien zdecydować się na zabiegi na blizny potrądzikowe

Usuwanie blizn może przynieść znaczną poprawę jakości życia. Na zabieg wygładzenia skóry i ujednolicenia jej kolorytu powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, którym blizny przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, powodują złe samopoczucie.

Jakie zabiegi na blizny potrądzikowe wybrać dla młodej skóry

Spośród zabiegów niwelujących blizny najpopularniejsze są:

  • laserowe usuwanie blizn potrądzikowych,
  • peeling chemiczny,
  • mezoterapia igłowa/ mikroigłowa,
  • wypełnienie np. kwasem hialuronowym.

„Przed decyzją o zabiegu zawsze rozmawiamy i sprawdzamy charakter blizn. Dopiero po zebraniu wywiadu może zaproponować konkretne rozwiązanie. Zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych” – mówi kosmetolog Karolina Formela z Clinica Cosmetologica

W przypadku młodej skóry bardzo dobre efekty przynosi laserowe usuwanie blizn, połączone z osoczem. Występując w synergii, te dwa zabiegi na blizny potrądzikowe wzmacniają skórę i stymulują produkcję kolagenu. Więcej dowiesz się na https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/zabiegi-na-blizny-potradzikowe/

Redukcja blizn potrądzikowych wymaga kompleksowego podejścia. Zabiegiem odwracającym procesy zbliznowancenia, a jednocześnie wszechstronnie wzmacniającym skórę, jest mezoterapia igłowa. Polega ona na dostarczeniu bezpośrednio do wewnętrznych warstw skóry substancji, które spłycają blizny i zmiękczają naskórek.

W przypadku blizn po trądziku różowatym mamy do czynienia z bardzo wrażliwą cerą. Na rumień nakładają się krostki, a skóra próbuje ochronić się poprzez nasilenie procesu keratynizacji i w rezultacie powstają blizny.

Rodzaj blizny, a wybór zabiegu

Oprócz charakteru trądziku określanego wiekiem (młodzieńczy lub różowaty), pod uwagę przy wyborze zabiegu na blizny potrądzikowe warto wziąć też rodzaj blizny. Mamy tu do czynienia z takimi rodzajami blizn, jak:

  • blizny zanikowe (zapadnięte),
  • drobne i wypukłe blizny zajmujące mieszki włosowe (blizny przymieszkowe),
  • cienkie blizny tzw. binukowate,
  • blizny przerostowe,
  • keloidy (bliznowce).

Doświadczony kosmetolog podpowie, które zabiegi na blizny potrądzikowe wybrać ze względu na rodzaj blizny. Czy wystarczy seria zabiegów laserowych, czy może potrzebne jest szersze podejście.

Gdzie można zrobić zabiegi na blizny potrądzikowe?

W Clinica Cosmetologica znajdują się zabiegi na blizny potrądzikowe w bardzo szerokiej odsłonie. Oprócz lasera można tu też znaleźć usuwanie niechcianych zmian skórnych za pomocą chociażby podczerwieni. Wybór zabiegu zawsze poprzedza konsultacja z doświadczonymi kosmetologami.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607