Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zabieg HIFU – alternatywa dla skalpela w modelowaniu sylwetki

Choć starasz się prowadzić zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiać i regularnie uprawiać sport, to nie udaje Ci się osiągnąć wymarzonej sylwetki? Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zaawansowanych technologicznie i absolutnie bezpiecznych zabiegów, których działanie opiera się na zastosowaniu ultradźwięków, fal radiowych czy lasera. Do takich nowoczesnych rozwiązań należy zabieg HIFU. Na czym polega i jakie daje efekty?

Jak działa zabiegu HIFU na ciało?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to nowoczesna technologia, która zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej. Stosuje się ją nie tylko w celu modelowania ciała, ale też odmładzania twarzy. W zabiegach HIFU wykorzystuje się skoncentrowane fale ultradźwiękowe, których głównym zadaniem jest stymulacja skóry do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu tkanka staje się bardziej napięta i wygładzona. Ale procedury opierające się na tej nowoczesnej technologii, takie jak zabieg HIFU Utims dostępny w warszawskiej Klinice Miracki są w stanie działać dużo głębiej, docierając do podskórnej tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowych. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu kartridżów działających na różnych głębokościach. Innowacyjność zabiegu urządzeniem Utims polega na zastosowaniu kartridży, docierających do głębokości aż 18 mm.

Zabieg jest nie tylko bardzo efektywny, ale też niezwykle bezpieczny. Wykonywany jest przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa. Chociaż działanie ultradźwięków może spowodować pewien dyskomfort, nie stosuje się znieczulenia. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe docierają do głębokich tkanek i podnoszą ich temperaturę do około 65°C. Dochodzi do mikrouszkodzeń wewnętrznych warstw skóry i tkanki tłuszczowej, czego efektem jest proces regeneracji skóry oraz lipoliza (rozpuszczanie komórek tłuszczowych).

Lifting HIFU na ciało – dla kogo?

Zabiegi HIFU wykonuje się w celu poprawy kondycji skóry na różnych obszarach ciała. Skoncentrowane ultradźwięki doskonale napinają skórę i usuwają zwiotczenia nawet po ciąży czy intensywnym odchudzaniu. Zabieg ten znajduje również zastosowanie w przypadkach, gdy konieczne jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stanowi znakomitą alternatywę dla inwazyjnej liposukcji. Lifting ultradźwiękowy wspomaga też usuwanie rozstępów, blizn i przebarwień.

HIFU to zabieg dla osób zabieganych, które nie mogą zrezygnować ze swoich codziennych obowiązków. Procedura jest nieinwazyjna, co oznacza, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek oraz naskórka, dlatego zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do normalnych aktywności.

Jak w przypadku wszystkich procedur medycznych, istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu HIFU, m.in.:

  • ciąża i laktacja,
  • skaleczenie lub stan zapalny na obszarze zabiegowym,
  • opryszczka,
  • choroba nowotworowa,
  • epilepsja,
  • choroby serca,
  • cukrzyca,
  • implanty,
  • rozrusznik serca.

Modelowanie ciała HIFU – efekty

Dzięki jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej i liftingowi skóry zabieg HIFU daje wielowymiarowy efekt wymodelowania ciała. Ultradźwięki naturalnie wyszczuplają sylwetkę, ponieważ tylko inicjują proces lipolizy, który następnie organizm przeprowadza sam, usuwając uszkodzone komórki tłuszczowe za pośrednictwem mechanizmów fizjologicznych. Po zabiegu HIFU na brzuch można liczyć na wyraźne zmniejszenie obwodu talii. Z kolei zabieg na uda przynosi widoczne efekty w redukcji cellulitu. Jednocześnie skóra w miejscu zastosowania ultradźwięków staje się jędrna i napięta.

Wyraźną poprawę kondycji skóry można dostrzec tuż po zabiegu, jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać około trzech miesięcy. Po upływie tego czasu zakończony zostaje proces regeneracji, czyli produkcji nowego kolagenu w skórze. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Procedurę można powtarzać raz do roku dla podtrzymania efektów.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów HIFU zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.