Gazetki promocyjne – czy to dobry sposób na oszczędzanie?

Rosnące ceny sprawiają, że wielu z nas ma wrażenie, że wydaje za dużo. Zaczynamy zastanawiać się nad oszczędnościami. Jednym z bardziej popularnych sposobów na zmniejszenie wydatków jest korzystanie z gazetek promocyjnych. Czy rzeczywiście gazetki pozwolą nam kupować taniej? Co warto wiedzieć o tej formie oszczędzania?

Gazetki promocyjne supermarketów

Większość z nas korzysta najczęściej z gazetek promocyjnych supermarketów. Jako, że zakupy spożywcze robimy regularnie, możemy na nich znacznie zaoszczędzić. Dobre gazetki promocyjne zawierają szeroki wybór asortymentu, a także bardzo korzystne promocje. Dzięki nim możemy zapoznać się z asortymentem sklepu, czy też znaleźć inspirację (na przykład w sytuacji, gdy nie mamy pomysłu co przygotować na obiad).

Pamiętajmy, że korzystanie z gazetek promocyjnych ma sens pod warunkiem, że potrafimy planować swoje zakupy. W promocji możemy kupować jedynie te produkty, które są nam rzeczywiście potrzebne. W przeciwnym wypadku przepłacimy, nawet gdy kupimy produkt z ogromną zniżką.

Gazetki promocyjne sklepów odzieżowych

Współcześnie nie tylko sklepy spożywcze mają swoje gazetki promocyjne. Materiały tego typu wydają także niektóre sklepy odzieżowe, czy obuwnicze. Warto z nich skorzystać przy okazji zakupów sezonowych (na przykład gdy chcemy kupić buty lub kurtkę na zimę).

Dzięki gazetkom promocyjnym online mamy szansę jako pierwsi dowiedzieć się o obniżkach cen i zaplanować swoje zakupy.

Gazetki promocyjne a zakup elektroniki

Własne gazetki promocyjne mają także sklepy ze sprzętem elektronicznym. Ich asortyment często nie jest najtańszy, dlatego warto jest poczekać na atrakcyjne promocje. Sklepy z elektroniką to często idealne miejsca, gdzie możemy kupić prezenty. Warto zdecydować się na zakupy wcześniej, najlepiej w momencie, gdy interesujący na asortyment sprzedawany jest w promocji.

Z gazetkami promocyjnymi kupimy prezenty bez stresu, a co równie ważne – zaoszczędzimy dużo czasu.

Gazetki promocyjne – plusy i minusy

Gazetki promocyjne mają wiele plusów, ale i minusy. Korzystając z nich powinniśmy zachować umiar. Nie ma większego sensu czytanie materiałów promocyjnych kilkunastu sklepów. Pamiętajmy, że gazetki mogą być pomocne, jednak to czas jest naszym największym kapitałem. Wyszukiwanie promocji nie może stać się naszą obsesją. Pamiętajmy, że czasem lepiej jest kupić jakiś produkt nieco drożej niż nadkładać drogi.

W przypadku gazetek papierowych dużym minusem jest przyczynienie się do zanieczyszczenia środowiska. Wiele sklepów wydaje swoje gazetki kilka razy w tygodniu. Przeciętny klient zapoznaje się z promocjami w ciągu kilkunastu sekund, po czym wyrzuca gazetkę. Rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z gazetek w formie elektronicznej. Mamy do nich dostęp bez konieczności wychodzenia z domu, przez 24 godziny na dobę. Musimy pamiętać jedynie o tym, żeby sprawdzić, czy dana gazetka obowiązuje w sklepie, w którym chcemy zrobić zakupy (nie zawsze jest to oczywiste, gdyż nawet sklepy tej samej sieci mogą mieć różne promocje).