Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Grafika z napisem Ważny Komunikat
W związku z rozpoczęciem przebudowy drogi powiatowej ul. Beskidzka w Witkowicach (Gm. Kęty), od 14 września (wtorek) kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu pojazdów. Utrudnienia potrwają do marca przyszłego roku.
Przypomnijmy, że przebudowa ponad 850-metrowego odcinka wspomnianej drogi powiatowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipową do granic Witowic z Gminą Osiek) pochłonie przeszło 3,2 mln zł. Jest finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Kęty.
Zakres robót obejmuje m.in. remont nawierzchni istniejącej jezdni, budowę chodnika, remont pobocza, przebudowę istniejącej zatoki autobusowej, budowę peronów przystankowych, remont istniejących zjazdów i dojść indywidualnych oraz budowę urządzeń technicznych drogi służących jej odwodnieniu.
Ponadto w ramach zadania planowane jest wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości oraz dedykowanego oświetlenia dla pieszych. Wykonawcą inwestycji prowadzonej przez Powiat Oświęcimski jest Zakład Budowlano-Inżynieryjny Zdzisław Flejtuch z Przeciszowa.