Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

ABC zakupu mieszkania

O czym pamiętać w momencie zakupu mieszkania? Oto krótki poradnik zawierający kilka istotnych elementów o których nie można zapomnieć w żadnym razie jeśli planujemy zakup mieszkania.

Zakup z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Pierwsze pytanie jakie trzeba sobie postawić dotyczy tego czy szukamy mieszkania pochodzącego z rynku pierwotnego, czy może mieszkania z rynku wtórnego. Mieszkanie prosto od dewelopera, czyli z rynku pierwotnego jest rozwiązaniem dobrym dla osób, które są gotowe zainwestować i poczekać na nowe lokum określony czas. W zamian otrzymają oni mieszkanie w wysokiej jakości, zbudowane zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami współczesnego budownictwa. W przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego należy liczyć się z tym, że tego rodzaju lokum będzie wymagało inwestycji, na przykład w postaci koniecznego remontu oraz dostosowania przestrzeni mieszkaniowej pod nasze konkretne potrzeby. Jest jeszcze wiele innych niuansów dotyczących różnic między tymi rozwiązaniami, ale trzeba kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami i konkretną ofertą.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim - https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-krakow-biezanow-prokocim/

Finansowanie zakupu mieszkania

Kolejną kwestią nad którą trzeba się zastanowić to kwestia finansowania zakupu mieszkania. W wielu przypadkach tak duży wydatek jest zwykle finansowany z kredytu hipotecznego. W niektórych sytuacjach dysponując odpowiednią gotówką można kupić mieszkanie za własne oszczędności, bez potrzeby zawierania umowy kredytowej z bankiem. Zaciągniecie kredytu hipotecznego wymaga czasu i odpowiedniego porównania różnego rodzaju ofert, aby znaleźć opcję, która będzie nam odpowiadać parametrami pod względem oprocentowania oraz wysokości poszczególnych rat. Niezwykle istotne jest również oszacowanie zdolności kredytowej.

Potrzeby mieszkaniowe

Przed zakupem mieszkania warto precyzyjnie przygotować się do szukania odpowiednich ofert, odrzucając na wstępie te, które nie odpowiadają nam parametrami. Aby dysponować wiedzą na ten temat warto dużo wcześniej stworzyć dokładną listę tego na czym nam najbardziej zależy. Może to być bliskość miasta, odległość od ważnych miejsc, takich jak na przykład szkoła lub przedszkole i inne. Pod uwagę należy też wziąć metraż, ilość pokoi i wiele innych parametrów, których nie można pominąć, szczególnie w przypadku jeśli posiadamy lub planujemy dużą rodzinę. Warto też zwrócić uwagę na sąsiedztwo i bezpieczeństwo dzielnicy w której znajduje się sprzedawane mieszkanie. Nowoczesne osiedla posiadają własny monitoring i są ogrodzone, co jest gwarancją wysokiego bezpieczeństwa.