Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Czy samo SEO wystarczy

Wyszukiwarka Google to zasadnicze źródło informacji w Necie, a co za tym idzie w ogóle - albowiem to Internet jest obecnie podstawowym źródłem informacji w ogóle. Google wytwarza około osiemdziesiąt procent ruchu w Necie. Rzeczą naturalną jest, iż każdy kto posiada stronę internetową o charakterze komercyjnym chce aby zajmowała ona czołowe miejsca w wynikach Google.

Aby strona mogła znaleźć się w top10 lub top5 na frazę, na której nam zależy (np agencja SEO gorzów) , należy zadbać o SEO – czyli search engine optimization rozumiane te jako pozycjonowanie witryny internetowej. O ile SEO to jak sama nazwa wskazuje optymalizacja strony WWW pod względem wyszukiwarek to pojęcie “pozycjonowanie strony” jest szersze – zawiera wszystkie działania dążące do podwyższenia pozycji witryny w wyszukiwarkach (optymalizacja treści, kodu strony, zagęszczenia słów kluczowych  związanych z seo i pozycjonowaniem stron w miejscowości Gorzów itd). Na te działania wiąże się nie jedynie optymalizacja witryny, czyli tak zwane działania on-site lecz też budowanie profilu odsyłaczy zwrotnych – czyli off-site.

Jednakże same wysokie pozycje w wyszukiwarce Google nie wystarczą ażeby nasza strona internetowa przynosiła oczekiwane rezultaty - albo to bezpośrednio sprzedażowe albo też promocyjne lub inne.

Witryna musi być przede wszystkim zbudowana pod kątem użytkowników . Powinno zadbać się o treść, UX, szybkość ładowania strony , mobilność. Nawet jeśli nasza strona jest na pierwszej stronie w Google to bez zadbania o te kwestie internauci po wejściu na nią nie zainteresują się tym co mamy dla nich zrobione i szybko ją opuszczą .

Dlatego projektując stronę należy od razu brać pod uwagę zarówno internautów jak też algorytm wyszukiwarki Google.

Zapomnij na chwilę o Google i sprawdź, albo strona stoi się sama. Lub jeśli wchodzili żeby na nią osoby na przykład z portali społecznościowych to spowodowała ona wrażenie o jakie tobie chodzi.

O co zadbać  oprócz  SEO 

Przede wszystkim  treść

Dobre, oryginalne  teksty. Copywriting to sztuka,  jeśli  sam nie umiesz dobrze pisać  albo  po prostu nie masz cierpliwości lub czasu - poszukaj specjalisty.

Treść to  też  zdjęcia i grafiki. Mają korespondować z tekstem, inspirować użytkownika,  jednakże  nie sugerować czegoś czego nie oferujesz. 

Zadbaj o UX - czyli User Experience

Twoja  witryna   powinna  być czytelna, nawigacja  powinna  być logiczna. Strona powinna szybko się ładować. Mobilność - to już oczywistość,  witryna  musi wyświetlać sie  bezproblemowo  na małych ekranach przenośnych urządzeń a nawigowanie mobilnej wersji  strony  nie może  powodować   kłopotów  .