Powiat Oświęcim: Ruszyła bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Gminy Oświęcim
W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grojcu (przy ul. Beskidzkiej 100) ruszyła wypożyczalnia specjalistycznego sprzętu. Do dyspozycji potrzebujących są m.in. wózki, chodziki i kule ortopedyczne. Wypożyczenie jest bezpłatne.
Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu 33 846 64 20, 33 846 64, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.
Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz specjalistyczne rowery trójkołowe.
_ Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę_ mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.
Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/ruszyla-bezplatna-wypozyczalnia-sprzetu-rehabilitacyjnego-dla-mieszkancow-gminy-oswiecim/
Ostatnie Artykuły

W autobusach MZK pasażer otworzy drzwi sam. To koniec czekania przy przystanku

Maj w gminie Oświęcim przyniesie spotkania, muzykę i bieg przełajowy

Bulwary pod okiem straży miejskiej – alkohol i wulgaryzmy skończyły się interwencją

Tunel pod torami i ostatnie dni konsultacji. Co przyniosły Wieści z Ratusza

Oświęcim postawił na klimat i zabawę. Przy OCK zasadzono kolejne drzewo

Koniec płatności mPay w strefie parkowania. Zostają inne opcje

LEGOliteracje przenoszą do Hogwartu. W Oświęcimiu rusza magiczne budowanie

Islandzka burza uczuć, która nie daje o sobie zapomnieć

Kabaret Czarna Rękawiczka wraca na scenę z premierą, która ma swój rytm

„Dobry chłopiec” - Jan Komasa serwuje duszny thriller o wolności i kontroli

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Katowicki rynek zatańczy - Międzynarodowy Dzień Tańca wraca do centrum

