Poznaj rodzaje grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne to popularne urządzenia, które sprawdzają się nie tylko w chłodne dni, ale również mogą pomóc ogrzać pomieszczenie w trakcie jesieni lub zimy. Ofertę tego typu urządzeń o różnej mocy można znaleźć w sklepie internetowym ole ole pod adresem https://www.oleole.pl/grzejniki.bhtml. Czy grzejniki elektryczne to dobra inwestycja i czy sprawdzą się w każdym przypadku? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii z podziałem na różne rodzaje grzejników.

Grzejnik olejowy

Największym wyborem charakteryzują się grzejniki olejowe. To dość popularny rodzaj grzejników elektrycznych. Tego typu grzejniki potrafią nagrzewają się wolno, ale są w stanie długo utrzymać wysoką temperaturę. Grzejniki olejowe są ciężkie, więc przy zakupie warto upewnić się, że mają dołączone solidne kółka, które ułatwią jego przestawianie lub transport w inne miejsce, w razie potrzeby. Grzejniki olejowe są w porównaniu do innych form grzania, na przykład termowentylatorów, bardzo ciche i są w pełni bezpieczne. W urządzeniu znajduje się system, który wyłącza grzejnik w momencie w którym osiągnie on zadaną temperaturę.

Ogromną zaletą grzejników olejowych jest również to, że zużywają nieporównywalnie mniej energii elektrycznej od termowentylatorów. Podsumowując można powiedzieć, że grzejnik olejowy to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują urządzenia, które przez długi czas zapewni ciepło w pomieszczeniu i nie chcą płacić wysokich rachunków za prąd, a do tego nie lubią hałasu. Grzejnik olejowy sprawdza się bardzo dobrze zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach.

Grzejnik konwektorowy

Drugim, popularnym typem grzejników są urządzenia zwane konwektorowymi. Grzejnik konwektorowy ogrzewa otaczające go powietrze. Z dołu grzejnika jest zasysane zimne powietrze, a górą grzejnika wypuszczane jest już ono ogrzane. Przy zakupie tego urządzenia warto zwrócić uwagę, aby posiadał zamontowane grzałki aluminiowe, które tylko w minimalnym stopniu przesuszają powietrze. Nadają się do małych lub średnich pomieszczeń, ale ich zaletą jest to, że dzięki swojej płaskiej konstrukcji można je zamontować na przykład na ścianie.

Grzejnik ceramiczny

Zaletą tego typu grzejników jest przede wszystkim szybkość nagrzewania do maksymalnej temperatury. Wszystko to dzięki specjalnym wkładom ceramicznym. Jeśli więc nie mamy potrzeby grzać pomieszczenia przez całą dobę to może być to dobry wybór. Wadą grzejników ceramicznych jest to, że w trakcie nagrzewania zużywają sporą ilość energii elektrycznej. Wkłady ceramiczne są jednak w stanie utrzymać przez dłuższy czas ciepło nawet po odłączeniu urządzenia od zasilania.