AKTUALIZACJA Z GODZ. 15.55. Kolejne 6 osób w naszym powiecie z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu podała najświeższe dane na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 27 sierpnia (godz. 8). PATRZ TABELKA.

***

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 aż u 233 osób, w tym 5 w naszym powiecie.

To 119 kobiet i 114 mężczyzn, od roku do 95 lat, z powiatu nowosądeckiego (66 osób), Krakowa (57 osób), powiatu nowotarskiego (22 osoby), krakowskiego (19 osób), Nowego Sącza (12 osób), powiatu wadowickiego (9 osób), powiatów brzeskiego, limanowskiego, tatrzańskiego i wielickiego (po 6 osób), oświęcimskiego (5 osób), miechowskiego i myślenickiego (po 4 osoby), Tarnowa i powiatu gorlickiego (po 3 osoby), powiatu suskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, olkuskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 19 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji – poinformował po godz. 10.30 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6989 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 84-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, 78-letniej mieszkanki powiatu nowotarskiego oraz 53-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące – czytamy w komunikacie MUW.

Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 122.

Są też dobre wieści. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych 99 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 53 kobiety i 46 mężczyzn, w wieku od 3 do 84 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatów limanowskiego i oświęcimskiego (po 10 osób), nowotarskiego i bocheńskiego (po 9 osób), nowosądeckiego (8 osób), Nowego Sącza oraz powiatów myślenickiego i tarnowskiego (po 4 osoby), olkuskiego, tatrzańskiego i wadowickiego (po 3 osoby), wielickiego, miechowskiego i dąbrowskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 2965 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).